Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. liepos 25 d.

Lenkų baldžiai kovoja dėl medienos

Eldoradas Butrimas 2013-07-24
„Lietuvos rytas”

Lenkijos baldininkai kreipėsi į savo šalies ekonomikos ministrą Januszą Piechocinskį, kad jis uždraustų parduoti medieną Vokietijai.

113 didžiausių baldų gamybos įmonių vienijantys Baldininkų rūmai oficialiame laiške ministrui pasiskundė, kad priešingu atveju tos srities pramonininkams gresia bankrotas ir sužlugs medienos eksportas.

Laiške teigiama, kad per pastaruosius penkerius metus medienos eksportas į Vokietiją padidėjo šimteriopai, nes kaimyninėje šalyje buvo apribotas medžių kirtimas, tad Vokietijos baldininkai žaliavą ėmė masiškai gabenti iš Lenkijos, rašo „Lietuvos rytas”.

Dėl to esą vakariniuose šalies regionuose, besiribojančiuose su Vokietija, mediena pabrango beveik dvigubai ir tapo brangesnė nei Prancūzijoje, Rusijoje ar Ukrainoje.

Verslininkai yra priversti medieną vežtis iš kitų Lenkijos regionų ar net importuoti, o tai esą didina gaminių savikainą ir mažina eksporto galimybes.

Baldininkų rūmų skunde primenama, kad ši pramonės sritis labai svarbi šalies ekonomikai, nes baldininkai gaminius sėkmingai eksportuoja. Pagal kai kurių baldų detalių gamybą Lenkija pirmauja ES, o šioje pramonės srityje triūsia per 300 tūkst. darbuotojų, sukuriančių 1,7 proc. bendrojo vidaus produkto.

Pernai baldų pramonės eksportas viršijo 6, o bendras medienos pramonės eksportas – 14 mlrd. zlotų.

J. Piechocinskis pažadėjo baldininkams padėti, bet pabrėžė, jog ES direktyvos neleidžia priimti nutarimų, diskriminuojančių medienos pirkėjus iš kitų šalių.

Be to, ministras priminė ir tai, kad ir dabar bendrovės „Valstybiniai miškai” rengiamuose medienos aukcionuose dominuoja lenkų supirkėjai. Vokiečiai aukcionų dalyviams esą paprasčiausiai siūlo geresnę kainą.

Baldininkų rūmai priekaištauja, kad kai kurie aukcionų dalyviai yra tiesioginiai vokiečių verslininkų agentai, todėl medienos perpardavimu derėtų leisti užsiimti tik toms įmonėms, kurios dirba su Lenkijos bendrovėmis.

Lenkų spauda spėja, kad įgyvendinus tokius vietos baldininkų reikalavimus gali kilti medienos karas su Vokietija. Teigiama, jog vyriausybei šis konfliktas – rimtas galvosopis, nes baldų eksportas yra stipri atspara kovojant su ekonomine krize.

Daugiau...

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 07 25
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai