Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. rugpjūčio 12 d.

Buvusį urėdą teismas pasiuntė pasidarbuoti valstybės labui


www.balsas.lt, 2013-08-12

Privalės atlyginti žalą
V.Valiukas nuteistas pusantrų metų laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikui. Jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė: nuteistasis privalės 80 valandų nemokamai dirbti sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos įstaigose. Šią bausmę V.Valiukas turės atlikti per keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. Be to, iš nuteistojo atimta teisė trejus metus dirbti valstybinėje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje darbą, susijusį su finansinių išteklių valdymu. Taip pat teismo sprendimu V.Valiukas privalės atlyginti Ignalinos urėdijai padarytą žalą. Dar jam priteista per 6 mėnesius nuo nuosprendžio įsigaliojimo sumokėti 10 MGL (minimalus gyvenimo lygis) dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Pavaldiniams davė darbų sodyboje
Teisme buvo įrodyta, kad V.Valiukas, vadovaudamas Ignalinos miškų urėdijai, nurodė pervesti pinigus UAB „Meleksas“ už neatliktus darbus. 2007 m. gruodį buvo pasirašytas atliktų darbų aktas dėl paruošiamųjų darbų buitinių patalpų statybai Kazitiškio girininkijoje. Šie darbai nebuvo atlikti, tačiau tuometis urėdas pasirašė maždaug 20 tūkst. litų vertės „Melekso“ pateiktą sąskaitą faktūrą tariamai atliktiems darbams apmokėti. Teismo sprendimu nuteistasis urėdijai padarytą žalą turės atlyginti per vienus metus. Taip pat suėjus senaties terminui V. Valiukas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl dokumentų klastojimo.
Redakcija primena, kad Vilniaus miesto apylinkes teisme yra nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje V. Valiukas yra kaltinamas pasinaudojęs suklastotu aukštojo universiteto mokslo diplomu. V.Valiukas bausmės sulaukė ir dėl to, kad piktnaudžiaudamas tarnyba darbo metu siuntė savo pavaldinius darbuotis A.Valiukienei priklausančioje sodyboje Švenčionių rajono Labanoro seniūnijoje. Jis nurodė urėdijos meistrui ir jam pavaldiems darbuotojams į privačią sodybą vykti urėdijos transportu ir neatlygintinai atlikti statybos darbus. Urėdijos žmonės plušėjo statydami voljerą laukiniams žvėrims, tvėrė vielinę tvorą ir kt.

Galės apskųsti
Panevėžio apygardos teismo sprendimas nėra galutinis – per 20 dienų jis gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui. V.Valiukas iš Ignalinos miškų urėdijos vadovo pareigų buvo atleistas 2010-ųjų balandį.
Tais metais Generalinė miškų urėdija atliko vidaus auditą, kurio metu Ignalinos miškų urėdijoje buvo nustatyti šiurkštūs pažeidimai ir trūkumai planuojant, organizuojant bei kontroliuojant miškų urėdijos veiklą vykdant miškų urėdijos metinius veiklos planus, valdant personalą, organizuojant miškų urėdijos dokumentų valdymą, medienos apskaitą bei realizaciją. Siekdama apginti viešąjį interesą, Generalinė miškų urėdija kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą dėl V.Valiuko veiksmų. Panevėžio apygardos teisme byla pradėta nagrinėti praėjusiųjų metų rugsėjį.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 08 12
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai