Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. rugsėjo 11 d.

Derybos dėl Europos miškų konvencijos – svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybos Miškų ūkio darbo grupei klausimas

„Mūsų girios“, 2013/08
Ieva Laukineitytė, Aplinkos ministerijos Miškų departamento
Privačių miškų skyriaus vyr. specialistė

Šių derybų metu visų ES šalių narių vardu su kitomis Europos šalimis derėsis ES Tarybai pirmininkaujanti šalis. Pažymėtina, kad tai bus paskutinė galimybė visoms Europos šalims susitarti dėl galutinio konvencijos teksto. Jei tai įvyks, šis susitarimas bus ne tik didelis žingsnis tvaraus ir subalansuoto visų Europos miškų ūkio tvarkymo link, bet ir pavyzdys kitoms pasaulio valstybėms, su kuriomis per daugelį metų nepavyko pasiekti susitarimo dėl tokio lygmens teisiškai įpareigojančio susitarimo.

Taigi ES Tarybos Miškų ūkio darbo grupės pirmininkavimo komandai tenka atsakinga užduotis – parengti bendrąją Europos sąjungos poziciją dėl likusių neišspręstų teisiškai įpareigojančio susitarimo Europos miškams (Europos miškų konvencijos) nuostatų, aptarti galimą derybinę taktiką, imtis suderintų veiksmų ES vardu dar prieš numatytas derybas ir derėtis visų ES valstybių narių vardu. Nepaisant to, kad dėl daugelio būsimos konvencijos nuostatų jau sutarta, įskaitant ir tokias svarbias nuostatas, kaip bendra visoms konvencijos šalims narėms miško sąvoka, liko neišspręsta keli aktualūs klausimai, tokie kaip Jungtinių Tautų organizacijos pasirinkimas, kuri priims parengtą konvenciją ir saugos originalų konvencijos tekstą, taip pat – kokia tvarka bus renkami Atitikties komiteto nariai, kurie kontroliuos, kaip konvenciją pasirašiusios šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų. Dėl galutinio konvencijos pavadinimo taip pat dar nėra sutarta; svarstomi variantai: Europos miškų konvencija, Tarptautinė pagrindų konvencija miškams, Regioninė miškų konvencija ar tiesiog Miškų konvencija.

Kol kas nėra žinoma, ar Ženevoje bus deramasi dėl kiekvienos nuostatos atskirai, ar Tarptautinio derybų komiteto (INC) pirmininkas pasiūlys derybinį paketą – konvencijos nuostatų rinkinį, kuriame dalis nuostatų būtų palankios ES, o likusi dalis atitiktų kitų derybų šalių (tokių kaip Rusija, Šveicarija ar Norvegija) prioritetus. Taigi ES turi būti pasirengusi derėtis tiek dėl kiekvienos konvencijos nuostatos atskirai, tiek būti apsvarsčiusi galimus derybinių paketų variantus ir turėti derybinę poziciją tokiu atveju.

2013 m. liepos 17 d. vykusio ES Tarybos Miškų ūkio darbo grupės posėdžio, kuriam pirmą kartą ES istorijoje pirmininkavo Lietuvos atstovai, metu daugiausia dėmesio buvo skirta derybų dėl teisiškai įpareigojančio susitarimo Europos miškams (Europos miškų konvencijos) klausimui. Šio posėdžio metu buvo pristatytas paruoštas ratifikavimui Savanoriškos partnerystės susitarimas su Indonezija (VPA with Indonesia). Šis susitarimas – vienas iš priemonių, numatytų Miškų teisės aktų vykdymo, miškų valdymo ir prekybos mediena (FLEGT) veiksmų plane; juo siekiama sustabdyti neteisėtą miškų kirtimą. Savanoriškame partnerystės susitarime daugiausia dėmesio skiriama valdymui ir teisės aktų vykdymo užtikrinimui, o licencijavimo schema garantuojama, kad Indonezijos mediena gaminama teisėtai. Savanoriškos partnerystės susitarimą su Indonezija planuojama ratifikuoti šį rudenį, numatoma, kad oficialų šio dokumento tekstą iš ES pusės parašu patvirtins ES aplinkos komisaras Janez Potočnik ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Nors nepasibaigusios tarptautinės derybos dėl Europos miškų konvencijos ir sujaukė pirmininkavimo komandos darbotvarkę, tačiau suteikė išskirtinę progą derėtis visų ES šalių narių vardu, žengiant tokį visoms Europos šalims svarbų žingsnį – susitariant dėl pirmosios istorijoje tarptautinės miškų konvencijos.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 09 11
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai