Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. rugsėjo 27 d.

Įdiegę apskaitos naujoves, buhalteriai jau planuoja kitus darbus

Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos
2013 m. rugsėjo 16 d.
Olita Montvydienė


Kiekvienas ūkio subjektas, vadovaudamasis LR buhalterinės apskaitos įstatymu, privalo patvirtinti apskaitos politiką. Apskaitos politikoje nurodomi apskaitos metodai ir taisyklės, kuriomis vadovaujamasi registruojant ūkio subjekto turtą, nuosavą kapitalą, finansavimo sumas, įsipareigojimus, pajamas, sąnaudas ir pinigų srautus.
Pasak Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Dalios Driukienės, pasikeitus finansinės apskaitos tvarkymo principams ir atsižvelgiant į įstaigos veiklos pobūdį, taip pat VSAFAS keliamus reikalavimus, atsirado poreikis atnaujinti įstaigos apskaitos vadovus. Generalinės miškų urėdijos apskaita pagal VSAFAS yra tvarkoma jau nuo 2010 m. sausio 1 d., tačiau tam tikros apskaitos sritys, pvz., finansinis ir biologinis turtas, reikalauja specifinių žinių ir kompetencijos.
Dalia Driukienė sako, kad Generalinės miškų urėdijos apskaitoje yra registruojamas finansinis turtas – investicijos į kontroliuojamus neviešojo sektoriaus subjektus. 2012 m. gruodžio 31 d. investicijų į 42 valstybės įmones miškų urėdijas vertė sudarė didžiąją įstaigos ilgalaikio turto vertės dalį. Nuo 2014 m. Generalinės miškų urėdijos apskaitoje bus registruojamas naujas biologinis turtas – miškai. Finansinio ir biologinio turto apskaita apima ne tik turto pripažinimą pirminio įsigijimo momentu, bet ir jų vertės pasikeitimą kiekvieną ataskaitinį laikotarpį. Iki 2010 m. perėjimo prie apskaitos tvarkymo pagal kaupimo principą, finansinio ir biologinio turto apskaita nebuvo tvarkoma atsižvelgiant į turto vertės pokytį. Šio turto apskaitą po perėjimo prie kaupimo principo reglamentuojantys teisės aktai vis dar yra tobulinami ir keičiami. Įstaigai ypač aktualios dotacijų apskaitos rekomendacijos buvo paskelbtos tik 2012 m. vasario mėnesį. Todėl specialistams kyla nemažai klausimų, kaip tinkamai apskaityti finansinį ir biologinį turtą. Siekiant užtikrinti teisingą finansinio ir biologinio turto apskaitą, numatoma atnaujinti finansinio ir biologinio turto apskaitos vadovus.
Vadinasi, buhalterių vėl laukia nemažai darbų. „Mes jau įpratome, kadangi pastaruosius trejus apskaitos reformos metus dirbome beveik be atostogų, nuolat mokėmės įvairiuose kursuose ir seminaruose, sprendėme kylančias problemas, tik šią vasarą galėjome atsikvėpti ir atostogauti, - sako Dalia Driukienė. – Mums pateikia suvestinį miškų urėdijų balansą, tada įkeliame duomenis į biudžetinę apskaitą. Jau suprantame, ką darome, išmokome rasti ir ištaisyti klaidas. Stengiamės būti geri buhalteriai, tačiau ne visada buhalterius mėgsta kiti darbuotojai, kadangi buhalteriai nepritaria kažkokioms išlaidoms, kartais kažko neleidžia, reikalauja pateikti tvarkingus dokumentus, reikalauja parašų, tam tikrų duomenų.“ Kilus praktinėms problemoms, buhalteriams vėl tenka analizuoti viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus, konsultuotis su standartų kūrėjais, Finansų ministerijos specialistais. Be to, buhalterinės apskaitos skyriaus darbą nuolat tikrina ministerijos vidaus auditoriai ir valstybės kontrolieriai.
Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjos Dalios Driukienės darbas jau 18 metų susijęs su miškų sritimi, tačiau perėjimas prie biudžeto apskaitos kaupimo principu buvo savotiškas iššūkis. Atrodo, kad pavyko įsisavinti ir įdiegti apskaitos naujoves. Finansinis miškų urėdijų turtas konsoliduojamas, o nuo 2014 m. bus konsoliduojamas ir biologinis turtas – miškai ir žemė.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 09 27
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai