Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. spalio 4 d.

Nuo miško technikos iki medžioklės rago gausmo

Šį ketvirtadienį Aleksandro Stulginskio universitete šeštą kartą prasidėjo tris dienas vyksianti miško, medžioklės ir aplinkos paroda „Sprendimų ratas 2013“.

Stasys JOKŪBAITIS
Ūkininko patarėjas
2013 m. spalio 3 d.

Tai vienintelė tokio pobūdžio paroda šalyje, padedanti susipažinti su besikeičiančia aplinka, naujomis aplinkosaugos idėjomis, miškininkystės, medžioklės bei aplinkos tvarkymo temomis.

Laukiama 100 tūkstančių lankytojų
Aplinkos viceministro Lino Jonausko teigimu, nesena apklausa parodė, kad „Sprendimų ratas“ yra trečioji pagal dydį Lietuvoje paroda. Praėjusiais metais joje apsilankė apie 45 tūkst. lankytojų, šiemet tikimasi, kad jų bus dvigubai daugiau. Parodoje žada dalyvauti apie 100 firmų, asociacijų, organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Čekijos, Latvijos, Estijos bei kitų šalių. Paviljonai užims 27 200 kv. m (2,7 ha) plotą.
Didžiausias dėmesys, pasak viceministro, šiemet bus skiriamas miškams, nes mūsų šalis čia tikrai turi kuo pasididžiuoti. Praėjusiais metais Jungtinių Valstijų Jeilio universitetas pripažino, kad Lietuva per pastaruosius 15 metų yra geriausiai miškus saugojanti ir tvarkanti valstybė pasaulyje.
„Todėl ir norime pristatyti visuomenei, kaip mes tuos miškus tvarkome, parodyti gerąją patirtį visiems. Šiemet Aplinkos ministerijos ekspozicija parodoje bus tris kartus didesnė ir gerokai informatyvesnė negu pernai. Stendas turėtų būti tikrai įspūdingas, jame bus pristatytas Miškų departamentas, Generalinė miškų urėdija, keletas kitų urėdijų. Parodoje vyks medžiotojų šou, bus galima pamatyti medžioklės trofėjų“, – sakė žurnalistams pristatydamas būsimą parodą L. Jonauskas.

Miškininkai turi ką parodyti
Parodoje dalyvausiančios miškų urėdijos įsikurs jaukiuose medžio nameliuose ir pristatys visuomenei pačias įvairiausias temas. Valkininkų miškininkai supažindins su šalutinių miško išteklių naudojimo galimybėmis, raseiniškiai pristatys miško apsaugos priemones. Su rekreacijos miškuose galimybėmis supažindins Rietavo miškų urėdija, miškininkai iš Kazlų Rūdos – su paslaugomis, teikiamomis privačių miškų bei žemių savininkams ir sodmenų auginimo praktika.
Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas parodos pristatymo proga surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad šiemet Generalinė urėdija pirmą kartą dalyvauja su savo atskira ekspozicija. Praėjusiais metais vykęs Europos tauriųjų elnių kvieslių čempionatas, pasak generalinio urėdo, parodoje ypač paryškino kultūrinę medžioklės dalį.
Medžioklė yra neatsiejama nuo miško, tačiau miškininkai akcentuos rekreacinius projektus, kurių Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 2 tūkstančiai. Dalis jų pritaikyti neįgaliesiems. Šie projektai buvo pristatyti ir sulaukė gero įvertinimo Suomijoje. Kėdainių urėdija parodoje demonstruos ąžuoliukų auginimo programą, kuri labai aktuali Lietuvai.
Šiais metais Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja kovo 21–ąją paskelbė Pasauline miškų diena. Visos šalys skatinamos nacionaliniu ir tarptautiniu mastu organizuoti įvairią veiklą, susijusią su miškų sodinimu, raginama parodyti pasauliui, kaip pasodinti medžiai, miškai keičia gyvenamąją aplinką. Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas džiaugėsi, kad visam pasauliui aktuali miškų tema parodoje yra prioritetinė ir miškininkai turi galimybę išsamiai pristatyti Lietuvos valstybinius miškus.

Paskatino studijuoti miškininkystę
Vieno iš parodos organizatorių – Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas džiaugiasi užsimezgusia partneryste su Aplinkos ministerija, Generaline miškų urėdija, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. „Prie to, kad Lietuva pripažinta viena geriausiai miškus tvarkančia valstybe pasaulyje, manau, prisidėjo ir mūsų universitetas, kasmet išleidžiantis naują miškininkų kartą. Šiemet studijuoti miškininkystę į universitetą įstojo rekordinis skaičius studentų. Tikiu, kad prie to prisideda ir ši paroda, kurioje noriai lankosi jaunimas, besidomintis studijų perspektyvomis“, – sakė ASU rektorius
Gerokai gausesnė nei pernai šį kartą bus miško ir komunalinio ūkio technikos ekspozicija. Ūkininkai, privačių žemių ir namų savininkai čia tikrai ras daug įdomaus ir naudingo.
Ypač gausi šiais metais parodos šviečiamoji programa. Čia įvairiomis ir aktualiomis temomis įvyks 34 seminarai ir 3 konferencijos. Universiteto IV rūmų pirmame aukšte veiks slėnio „Nemunas“ ekspozicija „Nuo amato iki inovatyvaus verslo“. Vyks susitikimai su mokslininkais, inovatyvių produktų pristatymai, degustacijos.

Estai atsiveš medžioklinių ragų orkestrėlį
„Dėl istoriškai susiklosčiusių aplinkybių medžiotojų veiklą visuomenė Lietuvoje neretai vertina nevienareikšmiai, kai kas įsivaizduoja, kad tai yra miškų niokojimas ir žvėrių naikinimas. Todėl šiemet parodoje stengsimės parodyti teigiamas, visuomenei mažai žinomas medžioklės puses, – sakė spaudos konferencijoje Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas. – Panašių parodų mūsų kaimynai latviai ir estai neturi, todėl pakvietėme juos dalyvauti „Sprendimų rate“. Iš Estijos atvažiuos medžioklinių ragų orkestrėlis. Tikėtasi, kad parodoje pamatysime medžioklinius šunis ir paukščius. Deja, Lietuvoje tokių plėšriųjų paukščių neturime, o lenkai, žadėję juos atvežti, prieš savaitę pranešė, kad negalės to padaryti dėl kai kurių ligų karantino.“
Tačiau tą praradimą, pasak E. Tijušo kompensuos lietuviški medžiokliniai šunys. Lankytojai susipažins su jų veislėmis, pamatys, ką sugeba. Draugijos stende bus Jurbarko, Šilalės ir Tauragės medžiotojų ekspozicijos, be kitų dalykų, čia bus demonstruojama pastaraisiais metais vis didesnį susidomėjimą kelianti inkilų gamyba.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos rengiamoje ekspozicijoje bus galima pasigrožėti puikias medžioklės trofėjais, pasidalinti kelionių įspūdžiais, įsigyti medžioklės atributikos ir gaminių iš kaulo, odos, kailio.

Vaišins žvėrienos sriuba ir žuviene
Parodų centro vadovės Birutės Steikūnienės pastebėjimu, „Sprendimų rato“ parodose dažnai lankomasi šeimomis. Kad visiems jų nariams būtų įdomu, numatyta įvairi kultūrinė programa. Pirmąsias dvi parodos dienas – ketvirtadienį ir penktadienį – koncertuos meno saviveiklos kolektyvai. Net trijų regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos ir Žemaitijos – atstovai ant laužo virs skirtingą žvėrienos sriubą, žvejai iš Šilutės parodos lankytojus vaišins žuviene.
Aplinkos ministerijos iniciatyva jau antrus metus iš eilės parodoje dalyvauja jaunieji miško bičiuliai. Jų veikla gerokai įsisiūbavo ir jaunimas jau varžosi tarpusavyje, kad galėtų pasirodyti parodoje. Viena iš urėdijų atveš iš miško vazonuose pasodintų sodinukų, kad vaikai galėtų atspėti, koks tai medis, pagilinti savo žinias. Be to, bus pririnkta įvairiausių miško gėrybių – riešutų, kankorėžių, gėlių, putinų uogų, su kuriomis galės susipažinti parodoje apsilankę vaikai. Miško bičiuliai siūlys jaunimui savo žinias pasitikrinti akcijose „Piešiu mišką“ ir „Pažink mišką“, o dalyvaujančiuosius apdovanos suvenyrais.
Visomis parodos dienomis Agronomijos fakulteto palapinėje „Klausk agronomo“, esančioje prie paviljono, vyks specialistų konsultacijos.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 10 04
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai