Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2014 m. gegužės 5 d.

Pasirinkę girininko kelią neaimanuoja

„Respublika“
2014 gegužės mėn. 03 d.
Irma KAZLAUSKAITĖ

Po penkerių metų pertraukos vakar girininkai rinkosi į visuotinį suvažiavimą aptarti savo veiklos. Šventinę nuotaiką kūrė kūrybinga miškininkų bendruomenė.

PRISIMINIMAI. Premjeras Algirdas Butkevičius generaliniam urėdui Benjaminui Sakalauskui prisipažino girininkams šiek tiek pavydintis, nes jo senelis buvo eigulys, padėjo pažinti medžių vardus. Stasio Žumbio nuotr.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius prisipažino girininkams šiek tiek pavydintis, vaikystėje jis dažnai lankydavęsis Radvilonių miške (Radviliškio r.)- senelis buvo eigulys, padėjo pažinti medžių vardus.
Girininko veikla sunkiai telpa į darbo laiko rėmus. Lietuvos miškininkų sąjungos girininkų bendrijos pirmininkas Raimondas Juzikis, norėdamas įvertinti jaunosios kartos požiūrį, mokyklose atliko apklausą. Suintrigavo atsakymas į klausimą dėl atlyginimo. Daugeliui moksleivių atrodo, kad girininkai per mėnesį uždirba 4-5 tūkst. litų. Po šių žodžių per salę nuvilnijo juokas, bet optimistiški atsakymai į anketas, pasak R.Juzikio, veikiausiai rodo tikrąją jų nuveikiamo darbo vertę.

Iš tiesų jie nuo ekonominės krizės laikų pradžios gyvena susiveržę diržus. Suvažiavimo metu už nesavanaudišką veiklą girininkams Seimo nariai lenkė galvas, teikė padėkas, kitus apdovanojimus. Vilniaus miškų urėdijos Verkių girininkui Valdui Liegui įteiktas medalis „Auksinis ąžuolo lapas“. Toje pačioje girininkijoje nuo 1967 m. dirbantis, 70 metų jubiliejų minintis, miškininkų sąjūdžio organizaciniame darbe dalyvavęs girininkas sako nepajutęs, kaip prabėgo metai. Jo teritorija- tai vilniečių gausiai lankomi Žalieji ežerai, apie 80 sodininkų bendrijų, kuriose dešimtys tūkstančių sodininkų. Anksčiau girininkui talkino ne tik pavaduotojas, bet ir 7 eiguliai, o dabar likę tik du.

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas didžiuojasi, kad girininkai krizinį laikotarpį pasitiko kantriai, be triukšmo. Specialistų skaičius urėdijose, girininkijose buvo sumažintas daugiau nei perpus, o atlyginimai 30 proc. „Atlyginimus mes didinome laipsnis po laipsnio, nes užkrovė mokesčius. Dabar sugrįžome į 2007 m. lygį“,- sakė „Respublikai“ generalinis miškų urėdas, apgailestaudamas, kad šiemet dar nepavyks miško darbuotojų atlyginimo sugrąžinti į 2008-ųjų lygį. Nors mūsų miškų kokybė, kaip paskelbė Jeilio universitetas, yra geriausia pasaulyje, miškų mokesčiai- didžiausi Europoje. Valstybinės urėdijos privalo sumokėti valstybei per 40 proc. mokesčių nuo pajamų, gautų už parduotą medieną. Tai yra svarbiausia priežastis, dėl kurios miško darbuotojų atlyginimai auga ne taip sparčiai.
Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis girininkams žadino viltį, kad ateityje jų darbas turi tapti lengvesnis ir efektyvesnis, o biudžete atsirasti daugiau lėšų miškams.
Suvažiavimo dalyvių veiduose negalėjai įžvelgti sumaišties, streso nuotaikų. Tvyrojo ramybė, dėmesys kalbančiajam, profesinis solidumas.

Tačiau generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas neslėpė, kad jam kraujas vis dar kunkuliuoja dėl skandalingo epizodo- Kuršių neriją balandžio pabaigoje nusiaubusio gaisro: „Per anksti skelbti mano visapusišką vertinimą, dirba komisija. Tik mano, kaip pareigūno ir asmens (pusantros dienos buvau gaisro metu), įspūdžiai. Viskas apibrėžta teisės aktais, bet kai reikia budėti, ten sėdima, postringaujama apie kažkokias tradicijas. Yra tiesos nesakymas. Išsiplečia kaltųjų paieškos. Visa atsakomybė, dėl veiksmų ar neveikimo, yra nacionalinio parko. Ten būnant kilo labai daug abejonių dėl požiūrio į darbą, į pavojų, kuris buvo akivaizdus nuo balandžio vidurio. Požiūris į budėjimus, į operatyvų gaisro gesinimą yra kertinis dalykas - kuo greičiau nuvykti į gaisro vietą, nes degantys kalnapušynai- tai parako statinė ir lemia momentas, kada tinkamai apsupti gaisro židinį. Didesnio židinio apsupti nėra šansų. Nebuvo atlikti namų darbai - neprijungta automatinė perspėjimo sistema, niekas nebudėjo. To niekas nepasako. Klaidinimas labai nesąžiningas, metamas šešėlis ant visos sistemos“.

Parengta pagal dienraštį „Respublika

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 05 05
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai