Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2014 m. birželio 25 d.

Tarp šimto geriausių

Tauragės miškų urėdijos Šilinės girininko Bronislovo Ambrozo nuotrauka „Miško siena“ pateko tarp 100 geriausių.

Kasmet vykstantis spaudos fotografijos konkursas šiemet buvo jau tryliktas. Vis svarbesnę reikšmę šalies kultūrinėje erdvėje  įgaunantį konkursą vainikavo gegužės 9-osios vakarą Vilniaus rotušėje vykęs tradicinis renginys, kurio metu dvylikai Lietuvos spaudos fotografų buvo įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai. Šia proga pristatytas albumas – metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2014“, surengta paroda, kuri vėliau keliaus po Lietuvą. Konkurse dalyvavo 153 fotografai, pateikę daugiau nei 5,5 tūkstančio nuotraukų.

Lietuvos spaudos fotografų klubas yra viena iš nedaugelio gražių ir prasmingų profesinių iniciatyvų, gimusi be europinio ar kitokio finansavimo, be jokio komercinio intereso. Grupė didžiausių šalies spaudos leidinių fotografų 1998 m.nusprendė įkurti klubą. Pirmasis jo pavadinimas – „Canon klubas“, nes dauguma fotografavo šios firmos aparatais. Netrukus po įkūrimo įsiminė entuziastinga akcija „Šventoji – diena ir naktis. 2001 m. birželio 23 d.“. Tuomet 36 fotografai iš visos Lietuvos Šventojoje fotografavo vienos dienos akimirkas. Šis faktas, kai vienu metu ir vienoje vietoje bendrą fotoreportažą kūrė tiek daug fotoreporterių, užfiksuotas Lietuvos rekordų knygoje.

Vėliau klubas pakeitė pavadinimą į „Lietuvos spaudos fotografų klubas“. Per tą laiką organizuota nemažai parodų Lietuvoje ir užsienyje, akcijų, bendrų fotografavimų, festivalių. Dalyvaujantys kasmetinėse „Auksinio kadro“ įteikimo ceremonijose pastebi, kad kvietimuose raginama vilkėti vakarinę aprangą. Tai – viena iš nusistovėjusių klubo tradicijų.
Redakcijos kolektyvui ypač malonu, kad šių metų konkurse dalyvavusio žurnalo „Mūsų girios“ neetatinio fotoreporterio Tauragės miškų urėdijos Šilinės girininko Bronislovo Ambrozo nuotrauka „Miško siena“ pateko tarp 100 geriausių ir atspausdinta albume – metraštyje „Lietuvos spaudos fotografija 2014“. B. Ambrozas, fotografija susidomėjęs dar vaikystėje, fotoaparato nepaleidžia iki šiol. Džiugina, kad Bronislovo darbai kasmet tampa vis tobulesni, sulaukia pelnyto pripažinimo. Nors savo jėgas jis išbandė įvairaus žanro fotografijoje, tačiau pirmenybę teikia gamtos vaizdams ir, žinoma, miškui. „Nenorėčiau, kad mano kolegos manytų, jog fotografuoju dėl kažkokių asmeninių ambicijų ar savireklamos. Iš tiesų tai darau tam, kad kuo platesnei visuomenės daliai parodyčiau valstybinių miškininkų prižiūrimų miškų grožį, biologinį ir ekonominį turtingumą bei aukštą miškininkavimo kultūrą. Juk įgyvendinus pastaruosius tikslus, anksčiau paminėti dalykai atsiranda savaime...“ – savo kūrybinį credo kukliai apibūdino Bronislovas Ambrozas.

Skaitytojams norime priminti, kad Generalinės miškų urėdijos organizuotame miškininkų fotografijų konkurse „Pasaulio miškai Lietuvos miškininkų akimis“ 2011 m. Bronislovui Ambrozui už fotografijų ciklą „Švedijos legendų lopšys“ skirta pirmoji vieta. Pernai konkurse „Miškininkas“ jo darbas „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“ pateko į geriausiųjų dešimtuką. Portalo eFoto.lt 2012 m. organizuotame konkurse „Netikėtas portretas (emocijos)“ už nuotrauką „Laikykit katinuką“ B. Ambrozui skirta pirmoji vieta.
Kūrybinės sėkmės ir naujų svarių pasiekimų, Bronislovai!

Mūsų girios
2014/05

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 06 25
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai