Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2014 m. gruodžio 23 d.

Seime diskusijos dėl prekybos mediena tęsiasi

„Verslo žinios“, Dalius Simėnas, 2014 12 23

Įstatymo projektas iš darbotvarkės išbrauktas po Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvados, jog siūlomos pataisos „galimai prieštarauja LR Konstitucijai" ir ES sutarčiai be kitų priežasčių nurodant, kad siūlomu teisiniu reguliavimu „bus akivaizdžiai apribota konkurencija" tais atvejais, kai asmenys nepriklauso įstatyme nurodytoms grupėms, tačiau turi poreikį įsigyti žaliavinės medienos.

Siūlyta nustatyti, kad iš valstybės miškų per Miškų urėdijų elektroninę medienos pardavimo sistemą AMEPS parduodamą žaliavinę medieną pirmiausia galėtų įsigyti šią medieną šalyje apdirbantys, perdirbantys, taip pat iš jos biokurą gaminantys ar perdirbantys fiziniai ir juridiniai asmenys.

Atrodė, kad klausimas jau išspręstas gamintojų naudai, kai šiai pataisai praėjusią savaitę pritarė pagrindinis Seimo Aplinkos komitetas bei Seimas bendru sutarimu po svarstymo jį teikė balsavimui šiandien, tačiau dėl šių pataisų paskutinę minutę apsispręsta nebalsuoti.

Vėl gula į stalčių

VZ.LT primena, kad tai toli gražu ne pirmas kartas, kai įstatyminės nuostatos siekiant suteikti geresnę prieigą prie žaliavinės medienos pramonės įmonės, vėl „gula į stalčių". Pastarąjį kartą įteisinti pirmumo teisę gamintojams įsigyti medienos siekta š.m. vasarą, tačiau dėl panašių argumentų, kokius pateikė šįkart Seimo Teisės departamentas, tokių planų buvo atsisakyta.

O ietys laužomos todėl, kad kertasi vietos gamintojų, kuriems norint plėstis Lietuvoje stinga žaliavos prieinama kaina, ir eksportuotojų, realizuojančių medieną užsienyje, interesai. Pirmumo teisės pramonininkams suteikimas sudarytų sąlygas į Lietuvą pritraukti ir daugiau investicijų, sukurti naujų darbo vietų, tačiau kita stovykla nuogąstauja, kad taip būtų apribotas konkurencija, o savo ruožtu kristų mažesnės įsigyjamos valstybinių miškų medienos kainos.

Ekspertų nuomone, problemine nuostata šįkart „išvertusi bobą iš vežimo" galėjo būti ir ta, kad vietoj to, kad dėl medienos varžytųsi maždaug 900 su medienos gamyba susijusių įmonių, pasiūlyta selektyvinė nuostata, kuri atvertų kelią ir galimoms manipuliacijoms bei korupcijai nustatant teisę į tuose aukcionuose galinčių dalyvauti medienos gamintojų sąrašus, kokius siūlyta sudaryti Ūkio ministerijai arba jos įgaliotai institucijai.

Dar šį rudenį Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatyme atsisakyta įteisinti mistinius sąrašus juridinių asmenų, kurie teiktų Vyriausybei nepriklausomus valdybų narius į Valstybės įmones, nes tarpininkų grandis būtų reiškusi ne ką kitą, kaip tik licenciją partijoms į valstybines ir savivaldybių įmones pasiskirti lojalius asmenis.

Nuo 2012 m. per AMEPS valstybinės medienos gali įsigyti apie 850 vartotojų, neišskiriant nei gamintojų nei eksportuotojų. Per 2014 m. preliminariai parduota 3,9 mln. kub. m. valstybinės medienos.

VĮ „Turto bankas“ duomenimis, š.m. pirmą pusmetį, palyginti su 2013 m. sausiu-birželiu, vidutinė valstybinės medienos kaina išaugo 17,6%, iki 153,3 Lt už kub. metrą, tačiau medienos parduota 6,1% mažiau. Augusi medienos kaina lėmė, kad miškų urėdijų pajamos š.m. I pusmetį išaugo 10,1%, iki 271 mln. Lt, o pelnas 29,8%, iki 67.1 mln. Lt.

Plačiau: http://vz.lt/blog/2014/12/23/del-medienos-gamintojams-uzlipo-ant-to-paties-greblio#ixzz3NGbzywpd

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2014 12 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai