Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. vasario 3 d.

Neringos miškų priežiūra: pagaliau konkretūs sprendimai

„Vakarų ekspresas“, 2015 02 03

Neringos meras Darius Jasaitis mano, kad dėl to, jog Neringos miškais pradės rūpintis daugiau finansinių išteklių turinti urėdija, bus tik geriau ir miškams, ir neringiškiams.
Žinia, idėja šiuos miškus perleisti kitam valdytojui kilo po pernai KNNP kilusio didžiulio gaisro. Ugnis, įsiplieskusi praėjusių metų balandžio 25-ąją, sunaikino per 130 ha miško, kuriame augo kalnapušės.
Po nelaimės patikrinimą atlikusi specialioji Aplinkos ministerijos komisija nustatė, kad gaisro teritorijoje buvusios stebėjimo kameros gaisro neužfiksavo, nes tuo metu buvo išjungtos. Be to, nebuvo pradėtas priešgaisrinis stebėjimas, nors miškų gaisringumas jau prieš kelias dienas buvo pasiekęs 3 degamumo klasę. Komisija tuomet konstatavo, kad iš dešimties vandens paėmimo vietų iš dalies buvo įrengtos tik aštuonios.
Projektą dėl nerijos miškų perdavimo parengusi Aplinkos ministerija teigia, kad Kretingos miškų urėdija yra pajėgesnė išlaikyti ir organizuoti miškų priešgaisrinę sistemą, be to esą geriau vykdys kompleksinę miškų ūkio veiklą.
"Kretingos urėdija yra finansiškai kur kas pajėgesnė nei KNNP direkcija, tad gali užtikrinti geresnę miškų priežiūrą. Jau dabar urėdija yra įpareigota nupirkti vieną gaisrinę mašiną, kuri nuolat bus Neringoje, o tai žymiai padidins ir miškų, ir miesto saugumą. KNNP direkcija to tikrai nebūtų išgalėjusi padaryti", - sakė D. Jasaitis.
Žinia, KNNP profesinė sąjunga dėl būsimos pertvarkos jau buvo susitikusi su Kretingos urėdijos vadovais. Šioje diskusijoje taip pat dalyvavo ir D. Jasaitis, Neringos miesto tarybos nariai Dovydas Mikelis bei Česlovas Stonys.
"To susitikimo metu buvome patikinti, kad Kretingos urdėjai perėmus miškus čia reikės net daugiau darbuotojų, tad jokių dramatiškų kadrinių pasikeitimų nebus. Juolab kad nerijoje jau ir anksčiau buvo urėdija, vėliau priglausta po KNNP direkcijos sparnu. Tad dabar viskas grįžta į senas vėžes", - sakė D. Jasaitis.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 02 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai