Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. vasario 4 d.

Kuršių nerija ginkluojasi kovai su ugnimi

„Lietuvos žinios“, Denisas Nikitenka, 2015 02 04

“Taip, būtent dėl to nusprendėme skelbti konkursą ir įsigyti naują ugniagesių mašiną su papildoma vandens paėmimo stotimi. Moderni gaisrų gesinimo technika kainuos daugiau kaip 173 tūkst. eurų”, - LŽ vakar sakė Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas.

Reikia naujos įrangos

Šiandien aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas teiks Vyriausybei tvirtinti daug ginčų sukėlusį nutarimą, kuriuo Kuršių nerijos miškai bus perduoti Kretingos miškų urėdijai. Iki šiol Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) miškus valdė KNNP direkcija. Tačiau po gaisro, pernai balandžio pabaigoje apėmusio šiaurinę nerijos dalį, situaciją nuspręsta keisti. Mat paaiškėjo, kad gaisro teritorijoje įrengtos stebėjimo kameros jo neužfiksavo, nes tuo metu buvo išjungtos. Be to, nebuvo pradėtas priešgaisrinis stebėjimas, nors miškų gaisringumas jau prieš kelias dienas buvo pasiekęs 3 degamumo klasę. Tokias išvadas pateikė patikrinimą atlikusi speciali Aplinkos ministerijos komisija. Pradėta svarstyti, kad nerijos miškų priežiūrą tikslinga perduoti patiems miškininkams. Nutarta pasirinkti turtingą Kretingos miškų urėdiją. Jau tada urėdas A. Baranauskas tvirtino, kad jo vadovaujamai urėdijai perimti nepelningus ir sudėtingus prižiūrėti nerijos miškus yra „kaip šuniui penkta koja“. Tą patį jis mano ir dabar, kai miškų perdavimo klausimas pasiekė finišo tiesiąją. „Jokio papildomo finansavimo tų miškų priežiūrai mums neskyrė, bet esame priversti įsigyti papildomos technikos. Todėl jau parengėme dokumentus ir skelbsime galingos priešgaisrinės technikos, įrangos pirkimo konkursą. Ugniagesių mašina gali kainuoti apie 173 tūkst. eurų, nes dabartinės, esančios KNNP direkcijos automobilių parke, visiškai pasenusios. Dėl to jos ir klimpo smėlyje, negalėjo privažiuoti prie gaisro židinių“, - dėstė A. Baranauskas. Už papildomus pinigus bus įsigyta ir ugnies gesinimo technika: galingas siurblys, kuris vandenį pumpuos iš Kuršių marių. Panašų siurblį jau turi Nidos ugniagesiai. Naujoji priešgaisrinė įranga, anot urėdo, stovės ne Kretingoje, o Smiltynėje.

Bus pokyčių

 Savo ruožtu dėl darbdavių pasikeitimo itin nerimauja keliasdešimt KNNP direkcijos miškininkų. Jiems neaišku, ar liks dirbti atėjus naujai valdžiai. „Visi girininkai, miškininkai, etatiniai darbuotojai tikrai dirbs toliau. Tačiau kai kas keisis samdomų darbininkų atžvilgiu. Kalbu apie pjūklininkus, miško kirtėjus ir kitus neetatinius darbininkus miškininkystės sektoriuje. Jie gaudavo stabilią algą ir galėdavo nieko neveikti. Mūsų urėdijoje yra kitaip: mokama už faktiškai atliktą darbą. Taip bus ir Kuršių nerijoje. Patikėkite, naudingiau užsidirbti daug dirbant, nei gauti tuos varganus 230 eurų kas mėnesį“, - atviravo A. Baranauskas. KKNP direktorė Aušra Feser LŽ teigė, jog atiduoti nerijos miškus Kretingos urėdijai yra geriau, negu palikti juos pavaldžius parko direkcijai, neskiriant tų miškų priežiūrai jokio papildomo finansavimo. „Vis dėlto manome, kad geriausiai prižiūrėti nerijos miškus galėtume patys, jei tik būtų skiriamas adekvatus finansavimas. Bet yra kaip yra. Dabar kyla daug neaiškumų dėl bendradarbiavimo su urėdija, nes daug darbų - ne jos kompetencijos klausimas. Pavyzdžiui, rezervatų, rekreacinių teritorijų priežiūra, pilkųjų kopų ravėjimas, kopagūbrio tvirtinimo darbai. Reikės sudaryti bendradarbiavimo sutartį, suderinti, kaip pasiskirstysime darbus miškuose. Bet kuriuo atveju miškotvarkos programa, kuri jau pradėta įgyvendinti miškus prižiūrint mūsų direkcijai, bus vykdoma toliau“, - kalbėjo parko vadovė.

Tikisi geresnės priežiūros

Neringos meras Darius Jasaitis tvirtino, kad Kretingos urėdija finansiškai kur kas pajėgesnė nei KNNP direkcija, tad gali užtikrinti geresnę miškų priežiūrą. „Urėdija jau dabar įpareigota nupirkti vieną ugniagesių mašiną, kuri nuolat bus Neringoje. Tai gerokai padidins ir miškų, ir miestelių saugumą. KNNP direkcija to tikrai nebūtų išgalėjusi padaryti. Kartu urėdija mus patikino, kad į neriją siųs daugiau darbuotojų miškams prižiūrėti", - sakė D. Jasaitis.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Gimtasis-krastas/kursiu-nerija-ginkluojasi-kovai-su-ugnimi/196139
© Lietuvos žinios

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 02 04
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai