Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. balandžio 22 d.

Kad miške neliktų padangų, siūlo vieną sprendimą

www.GRYNAS.lt, 2015 m. balandžio 22 d.

Padangų gamintojai ir importuotojai moka mokesčius, kad surenkant senas padangas būtų galima neimti jokio mokesčio iš klientų. Tačiau neretai susiduriama su problema, kad automobilių servisai vis tik paprašo mokesčio iš padangas norinčio palikti žmogaus. Savivaldybių įkurtose stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse nemokamai priimamos tik 4 - 5 padangos.
Kiekvienais metais į Lietuvos rinką patenka apytikriai 20 tūkst. tonų padangų. Atsakingi importuotojai savo pareigas tvarkyti padangas paveda specialioms organizacijoms, jos moka mokesčius, tačiau taip elgiasi toli gražu ne visi.
Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) turi licencijas organizuoti automobilių servisuose susidarančių apmokestinamųjų gaminių, tarp jų ir padangų, tvarkymą. Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis sako, jog asociacijos parinktas atliekų tvarkytojas „Atliekų tvarkymo centras“ narius aptarnauja tinkamai, iš savo klientų padangos surenkamos nemokamai.
Pernai GIA, subūrusi didžiausius automobilių ir jų dalių gamintojus ir importuotojus organizavo daugiau kaip 1000 tonų savo narių finansuotų senų padangų tvarkymą. Tačiau kiti padangų gamintojai ir importuotojai klausimus sprendžia įvairiai, todėl rinkoje susiformavo netolygi situacija, kai kur už padangų priėmimą reikalaujama mokėti pinigus.
Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos vadovas Vladimiras Jankoit viliasi, kad su senų padangų problemą galima nesunkiai išspręsti. Anot jo, reikia elgtis panašiai, kaip buvo sprendžiama tepalų ir filtrų tvarkymo problema.
„Tikimės, kad panašią sistemą kaip su tepalais ir filtrais pavyks suformuoti. Kitaip vargu ar pavyks išvengti tokios situacijos, kaip dabar – po nakties pakelėje „išdygsta“ padangų komplektas “, - sako V. Jankoit.
Aplinkos ministerija nuolat primena, kad už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų. Skaičiuojama, kad guminės padangos, patekusios į gamtą, suyra apytikriai per 120-140 metų. Perdirbamos jos gali pavirsti įvairiomis dangomis sporto aikštynams ar žaidimų aikštelėms, borteliais ir kitais gaminiais.
http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/kad-miske-neliktu-padangu-siulo-viena-sprendima.d?id=67771966#ixzz3Y1Rdk0j8

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 04 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai