Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. gegužės 12 d.

Gegužės 14–16 d. Girionyse lauks visa puokštė naujovių

„Miškai“, Vilma Kasperavičienė, 2015 gegužė

It realybės šou

Renginys unikalus dėl to, kad gyvai – it koks realybės šou – organizuojamas po atviru dangumi. Be to, vienoje vietoje galima pamatyti visa, be ko savo darbo neįsivaizduoja miško profesionalai, medienos verslo bendrovių darbuotojai, privataus miško savininkai, parkų, skverų, kraštovaizdžio specialistai ir visi kiti, kuriems rūpi gamtos ir skoningas aplinkos tvarkymas. Tarptautinė miškininkystės paroda trejus metus dalyvius ir lankytojus svetingai priėmė Bugenėlių miške šalia Ukmergės. Šiemet renginys išlaikys tik tradicinę datą – bus organizuojamas trečią gegužės savaitę. Naujoje parodos vietoje laikinosios sostinės pašonėje lankytojų ir dalyvių lauks visa puokštė naujovių: Kauno simfoninio orkestro atliekama Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfonija „Miške“, miškininkų ralis, aplinkos tvarkymo konsultacijos, parodomosios pjūklininkų ir medvežių operatorių varžybos bei nemažai kitų.

Laukia gausaus būrio svečių

„Smagu, kad tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai 2015“ šiemet atkeliauja į Girionis. Viskas čia puikiai dera: gražios miškininkystės tradicijos, kurias puoselėja Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija ir medienos verslu užsiimančios bendrovės, šiai ūkio šakai specialistus rengianti Miškų ir kraštotvarkos inžinerijos kolegija ir net gyvenvietės pavadinimas. Manau, kad tai ideali vieta tokiems renginiams“, – tuo, kad paroda atkeliavo į pakaunę, džiaugiasi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Trijų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno, Neries ir Nevėžio – sankirtoje išsidėstęs Kauno rajonas neretai vaizdžiai vadinamas žaliuoju Lietuvos smaragdu, mat nemažoje jo dalyje ošia miškai. Ne išimtis ir Samylų seniūnija. Čia taip pat gausu miškų, įsikūręs Kauno marių regioninis parkas. Todėl parodos dalyviai galės pasigrožėti vaizdingu Arlaviškių slėniu ir unikaliomis marių šlaitų atodangomis, apžiūrėti modernią vienintelę Lietuvoje kankorėžių aižyklą, Dubravos arboretumą ar pasivaikščioti net keturiais gamtos pažintiniais takais. Kauno rajono savivaldybės vadovo nuomone, ši paroda – tai puiki galimybė pabendrauti, sužinoti naujovių, išgirsti naudingų patarimų, pasidalyti gerąja patirtimi, pasimokyti ir, žinoma, ką nors įsigyti. „Tikiu, kad „Baltijos miškai“ įsitvirtins greta kitų Kauno rajoną Europoje garsinančių parodų“, – teigia meras. „Apie vyksiančią miškininkystės parodą jau informavome seniūnijas, jos ketina atsiųsti amatininkų, tautodailininkų, medžio drožėjų. Tikiuosi, kad darbštūs ir nagingi mūsų krašto žmonės įdomiai pagyvins šventę. Nuoširdžiai dėkoju parodos organizatoriams, renginio partneriams Aplinkos ministerijai, Generalinei miškų urėdijai bei Kauno miškų ir kraštotvarkos inžinerijos kolegijai už galimybę pristatyti savo kraštą, susipažinti su miškininkystės naujovėmis ir pasidžiaugti vieni kitų laimėjimais“, – sako V. Makūnas. Parodos „Baltijos miškai 2015“ organizatoriai taip pat džiaugiasi, kad neliko abejingos valdžios institucijos: ją globoti sutiko Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, daug dėmesio rodo Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija, aktyviai į parengiamuosius darbus įsitraukė Kauno rajono savivaldybė, kaip geriau viską atlikti, nuoširdžiai rūpinasi Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija.

Prisideda prie pažangos

Parodos nauda bei reikalingumu neabejoja ir aplinkos viceministras Linas Jonauskas. „Tarptautinė miškininkystės paroda „Baltijos miškai“ yra ganėtinai jauna. Ji šiemet vyks tik ketvirtą kartą. Džiugu, kad šis renginys prisideda prie pažangaus Lietuvos miškų tvarkymo. Paroda yra išskirtinė tuo, kad joje po atviru dangumi pristatoma labai įvairi miškų ūkio veikla – nuo miško įveisimo iki medienos ruošos. Būtent dėl plačios tematikos ji labai naudinga valstybinių miškų valdytojams, privačių miškų savininkams, medienos pramonės atstovams ir visiems kitiems, besidomintiems miškininkyste ir aplinkos bei kraštovaizdžio tvarkymu. Paroda yra puiki galimybė lankytojams susipažinti su naujausiomis technologijomis ir pažangiausia technika“, – teigia aplinkos viceministras. L. Jonausko nuomone, labai naudinga tai, kad parodos lankytojai turi galimybę ne tik pamatyti eksponuojamą įvairiausią techniką, bet ir pasižiūrėti, kaip ji veikia ir įsitikinti jos pranašumais. „Jei verslininkai demonstruoja ir susirenka daug žmonių tuo pasidomėti, neabejotinai tokia paroda yra reikalinga. Nauda miškininkystės sektoriui priklauso dar ir nuo to, kas parodoje demonstruojama. Jei renginyje galima pamatyti pačias naujausias technologijas, nauda – neabejotina. Netgi, jei kas nors ir nenaudoja demonstruojamų dalykų, tai bent jau pamatyti dėl bendro išsilavinimo tikrai verta. Naujos technologijos, miško technika sparčiai žengia į priekį“, – viceministro nuomonei pritaria ir Paulius Zolubas, Valstybinės miškų tarnybos direktorius.

Girionys – sėkmingas pasirinkimas

Pasak viceministro, labai simboliška ir gražu, kad paroda šiais metais persikelia į Kauno rajoną, Girionis. „Sveikintina, kad parodos organizatoriai pasirinko būtent šią vietą parodai, nes Girionys tradiciškai laikomi miškininkų sostine. Naujoji parodos vieta taip pat patogi geografiniu požiūriu tiek parodos dalyviams, tiek lankytojams. Todėl manau, kad kasmetinė tarptautinė miškininkystės paroda, vykstanti Lietuvos miškininkų sostinėje, galėtų tapti gražia tradicija“, – įsitikinęs L. Jonauskas. „Parodos rengimas nuolat toje pačioje vietoje ir jos perkėlimas turi savų pliusų ir minusų. Kai paroda kasmet organizuojama tame pačiame miške, žiūrovai įpranta, ir jei yra suinteresuoti, kaskart atvažiuoja. Jei kasmet keliamasi į kitą vietą, manau, galima praplėsti atvykstančiųjų į parodą ratą. Prieš važiuodamas juk kiekvienas pamąsto, ar verta skersai visą Lietuvą keliauti. Jei paroda šalia namų – dažniau pritraukia lankytojus ir iš aplinkinių vietovių“, – samprotauja P. Zolubas. Viceministras pabrėžia, kad kompleksinę miškų ūkio veiklą vykdančios valstybinių miškų valdytojos – miškų urėdijos – kiekvienais metais aktyviai dalyvauja parodoje. O Valstybinė miškų tarnyba šiemet Girionyse pirmą kartą turės savo palapinę ir pristatys teikiamas paslaugas visuomenei, o besidominčius konsultuos miškininkystės klausimais. Tikimasi, kad palapinė bus pilna visas tris parodos dienas. Tarnybos darbuotojai renginyje lankydavosi ir ankstesniais metais, o štai direktoriui P. Zolubui paroda „Baltijos miškai 2015“ bus pirmoji.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 05 12
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai