Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. rugpjūčio 10 d.

Skambina pavojaus varpais

Pasak aplinkos viceministro Lino Jonausko, dar sekmadienį visoje šalyje daugelyje urėdijų vyravo trečios-ketvirtos klasės miškų gaisringumas, kas reiškia, kad gaisrų pavojus išaugęs. „Žinoma, sekmadienį praūžęs lietus šiek tiek tą gaisringumo klasę sumažino, bet, matyt, prie tokių orų viena ar dvi dienos ir vėl visoje Lietuvoje vyraus 3-4 gaisringumo klasė, o tai reiškia, kad yra realus pavojus, gali kilti gaisras, todėl kreipsimės į tam tikras savivaldybes prašydami, kad jie pasinaudotų savo teise ir ribotų patekimą į miškus", - pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė aplinkos viceministras.
L. Jonauskas patikslino kalbąs apie pietų Lietuvos, Nemenčinės, Vilniaus apskrities miškus ar miškus, esančius arčiau didžiųjų miestų. Miškuose bus iškabinamos lentelės, užtveriami kai kurie keliai, visuomenė bus informuojama per vietinę spaudą. Ar riboti patekimą įsivertins kiekvienos miškų urėdijos miškų urėdas.
Už draudimo nepaisymą ir lankymąsi miškuose, kai ribojamas patekimas į juos, grės baudos, gaisro sukėlimo atveju - baudos sieks iki dešimtis tūkstančių eurų. Kaip laikomasi nurodyti, kontroliuos miškininkai, miškų kontrolės pareigūnai.

"Nepaisantiems gresia baudos iki 57 eurų, bet, kaip ir minėjau, viena bauda nieko nereiškia. Jeigu dėl tų veiksmų gali užsidegti ir miškas, gali būti skaičiuojama žala. Atitinkamai nuo išdegusio ploto gali būti tikrai įspūdinga", - sakė ministras.
Aplinkos viceministras pabrėžė, kad laužus reiktų kurti tam skirtose specialiose laužavietėse, miškuose draudžiama statyti šašlykines ar kitus prietaisus, kur yra atvira ugnis. Atsakingi turi būti ir grybautojai. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį bus be žymesnio lietaus. Naktį kai kur tvyros rūkas, atvės iki 13-18 laipsnių. Dieną oras šils iki 26-31 laipsnio. Rugpjūčio 12-os dieną vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Temperatūra bus kiek aukštesnė. Kitomis dienomis taip pat laikysis šilti, sausi orai.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kai-kuriose-lietuvos-vietovese-ribojamas-zmoniu-patekimas-i-miskus.d?id=68698922

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai