Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. rugpjūčio 13 d.

Valstybiniai miškai – žmonėms

„Anykšta“, 2015 08 11

VĮ Anykščių miškų urėdijos urėdo Sigito Kinderio iniciatyva buvo pateikta paraiška Europos Sąjungos lėšoms gauti. „Paraišką pateikėme dar 2012 metais, lėšos atsirado dabar, 2015-aisiais, o štai liepos 1 dieną projektas buvo pabaigtas“, - sakė S. Kinderis.
Parke įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, atrakcionai vaikams, pavėsinės, skulptūros, takai. Atnaujinta visa infrastruktūra.

Parke - vietinių menininkų skulptūros

„Labiausiai mūsų parkui buvo reikalinga aikštelė automobiliams statyti, nes anksčiau lankytojai savo transporto priemones statydavo tiesiog ant žolės. Take jau buvo supuvusios lentos, takas buvo labai reikalingas“, - pasakojo Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta.
Lankytojus, einančius pasivaikščioti miško taku, bene labiausiai sudomina apie 500 metų senumo ąžuolas, 32 metrų aukščio eglė.
Rekreaciniame Troškūnų girininkijos parke taip pat atsirado ir naujų skulptūrų: jas padarė anykštėnai skulptoriai Valdas ir Lukas Pelegrimai, Pranas Petronis.
Girininkijoje esantis muziejus papildomai neremontuotas, bet jis vis pildosi naujais eksponatais. Jame yra įvairių gyvūnų iškamšų, senų knygų (pavyzdžiui, pirmoji taksacija).

Veikia arboretumas

Troškūnų girininkijos rekreaciniame parke lankytojai gali apžiūrėti arboretumą: yra galimybė susipažinti su medžių, krūmų rūšimis. „Arboretumas - tai sumedėjusių augalų kolekcija, skirta moksliniam-pažinimo darbui. Prie kiekvieno medžio mes turime paruošę lenteles, kuriose yra lietuviškas, lotyniškas augalo pavadinimas. Yra ir praktinė nauda: patariu žmonėms apsižiūrėti, jei patinka kuris medis, krūmas, tam tikra forma, gali užsirašyti pavadinimą ir tokį įsigyti medelyne. Pas mus vagysčių dar nepasitaikė, nors žmonės teiraujasi, ar negalima čia patikusio medelio nusipirkti“, - pasakojo Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta.
„Pagal projektą turėjo būti pasodinta apie 300 taksonų, bet taip nebus — ne visiems patinka lietuviškas klimatas, daug neprigyja, nušąla. Šiemet susitvarkėme infrastruktūrą, o kitais metais sodinsime augalus“, — sakė S. Kinderis.

Tikslas - supažindinti su mišku

Parkas yra lankomas visus metus. Kasmet čia atvyksta apie 2000-3000 žmonių. Bilietų nėra, parke lankosi visi, kad tik nori, jokių leidimų tam nereikia. „Lankytojų yra nuolat. Kada beatvažiuoji — bent keli žmonės parke vaikšto. Ypač savaitgaliais. Būna, kad lankytojai susiranda mus internetu, skambina, kad nori atvažiuoti. Tuomet aš juos po parką pavedžioju, kai turiu laiko, vedu trumpas ekskursijas“, - sakė A. Kusta. Lankytojai dažnai pasirašo ir lankytojų knygoje - tokios užpildytos jau kelios. Pasirašo tiek moksleiviai, tiek žymūs Lietuvos žmonės, užsieniečiai.
„Mūsų tikslas - sudaryti sąlygas žmonėms pažinti mišką. Ypač - jaunimui. Dirbame kurortiniam, turistiniam rajonui, ir žmonėms. Atnaujinti parką buvo būtina, nes senasis jau buvo pasenęs, net pavojingas“, - pasakojo Anykščių miškų urėdijos urėdas.

Atnaujino Europos Sąjungos lėšomis

Miško muziejus Troškūnų girininkijoje buvo įkurtas dar 2000-aisiais. Nuo jo ir buvo pradėtas kurti visas parkas. 2002 metais įkurtas rekreacinis miško takas, 2005 metais pradėtas vykdyti Vilniaus universiteto sodo direktoriaus projektas: pradėtas kurti arboretumas. 2008-aisiais vyko tarptautinis tautodailininkų pleneras - arboretumą tautodailininkai papuošė skulptūromis.
2015-aisiais įvykdyti parko atnaujinimo darbai, prie kurių prisidėjo ir Anykščių miškų urėdija: jos lėšos sudarė apie 20 proc. visos sumos. Iš viso atnaujinimas kainavo apie 90 tūkst. eurų.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 13
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai