Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. rugpjūčio 13 d.

Miškininkai kviečiami teikti paramos paraiškas elektroniniu būdu

Delfi.lt, Raimonda Sabalaitė, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, 2015 m. rugpjūčio 13 d.

Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 8,991 mln. eurų. Paramos paraiškas fiziniai ir juridiniai asmenys jau gali teikti ne tik fiziškai atvykę į Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritorinius paramos administravimo skyrius, bet ir per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą (ŽŪMIS) adresu www.zumis.lt.
Elektroniniu būdu paraiška gali būti pateikiama vos kelių mygtukų paspaudimu. Privalumas, kad nereikia spausdinti, pasirašyti dokumentų kopijų, ŽŪMIS sistema kai kuriuos paraiškos duomenis užpildo automatiškai. Taip yra sutaupomas pareiškėjo laikas. Palanku ir tai, kad labai sumažėja tikimybė suklysti – pareiškėjui neteisingai pateikus informaciją, jis apie tai iš karto yra informuojamas, o kol klaida neištaisoma, nėra galimybės pateikti elektroninės paraiškos. Taip išvengiama dažniausiai daromų paraiškos pildymo klaidų.

Būtina parengti projektą
Pagal KPP veiklos sritį „Miško veisimas“ remiamas miško veisimas (vienkartinė kompensacinė išmoka), taip pat įveisto miško priežiūra, apsauga ir ugdymas (12 metų mokama kasmetė kompensacinė išmoka).
Naujuoju finansiniu laikotarpiu parama mokama ne už medžių kategorijas, kaip buvo iki šiol, o už medžių rūšis. Be to, pagal naująją programą miškas gali būti veisiamas tiek miško ūkio paskirties, tiek ne miško ūkio paskirties žemėje. Kai miškas veisiamas ne miško ūkio paskirties žemėje, pareiškėjas iš Nacionalinės žemės tarnybos teritorinio skyriaus turi būti gavęs leidimą jį įveisti.
Paramos pareiškėjai privalo turėti ir parengtą projektą kartu su visais jo priedais. Projektas turi atitikti Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų reikalavimus, būti patvirtintas miškų urėdijos, miškų urėdo ar jo įgalioto valstybinio miškų pareigūno. Projekte būtina nurodyti, kad želdinius sudarytų ne mažiau kaip 10 proc. lapuočių medžių rūšių ir ne daugiau kaip 60 proc. ąžuolų ir (arba) 40 proc. liepų.

Sodinti – tik po patvirtinimo
Parama neteikiama, jei projekte suprojektuotas želdinimo ir (arba) žėlimo plotas sudaro mažiau nei 70 procentų viso veisiamo ploto. Taip pat – jei sodinami trumpos rotacijos želdiniai, kalėdinės eglutės ir greitai augančių rūšių medžiai, skirti energijai gaminti. Parama neteikiama ir tuo atveju, kai miškas veisiamas plote, kuriame plynai iškirsti savaime mišku apaugantys ar apaugę plotai yra įrašyti į miškų valstybės kadastrą arba Valstybinės miškų tarnybos (VMT) duomenų bazę kaip miškas arba žemė, apauganti mišku.
Parama neteikiama ir jeigu miškas veisiamas kaip kompensacija už verčiamą kitomis naudmenomis miško žemės plotą.
Pareiškėjai, gavę paramos paraiškos patvirtinimą, privalo mišką įveisti per tris artimiausius miško želdinimo sezonus nuo paramos paraiškos pateikimo dienos.

Vertinimas – atrankos kriterijais ir balais
Pareiškėjų projektai bus vertinami pagal 8 veiklos srities taisyklėse nustatytus atrankos kriterijus, už jų atitikimą suteikiami balai. Privalomas mažiausias paramos paraiškų atrankos balų skaičius yra 30. Jeigu surenkama mažiau balų, paraiška atmetama. Paraiškose prašomai paramos sumai viršijus skirtąją, bus sudaroma projektų pirmumo eilė, pirmenybę teikiant daugiausia balų surinkusiems pareiškėjų projektams. Daugiau informacijos apie paramos pagal su plotu susijusias KPP priemones teikimo sąlygas galima rasti NMA interneto svetainėje.

https://www.nma.lt/index.php/naujienos/miskininkai-kvieciami-teikti-paraiskas-elektroniniu-budu/6815

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 13
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai