Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. rugpjūčio 20 d.

Lietuvos miškininkai pastaruoju metu lietaus meldžia kaip išganymo

„Vakaro žinios“, Aida Valinskienė, 2015 08 20
Generalinės miškų urėdijos duomenimis, šiais metais iki rugpjūčio 18 d. šalies miškuose jau buvo kilę 174 gaisrai, jie miškus pažeidė 53,39 ha plote. Anykščių miškų urėdijoje, kurios miškai priskiriami aukšto degumo klasei, nes čia vyrauja sausi spygliuočiai, šiemet jau buvo kilę 4 miško gaisrai, išdegė 0,49 ha miško. Miškininkai čia, kaip ir visoje Lietuvoje, lietaus laukia kaip išganymo.
Kaip „Vakaro žinioms“ teigė urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Gintautas Baršauskas, dažniausiai gaisrus sukelia neatsargiai su ugnimi besielgiantys miško lankytojai - poilsiautojai, uogautojai, grybautojai. „Štai ir pastarojo gaisro vietoje Mickūnų girininkijoje radome 4 plastikinius alaus butelius, nuorūkų, mėlynių“, - sako miškininkas.
Pagrindinis urėdijos darbuotojų tikslas - pastebėti gaisrą kuo anksčiau. Tiek valstybinius, tiek privačius Anykščių miškus nuolat stebi 4 vaizdo detektoriai - 2011 m. čia įdiegta antžeminė automatinė miško gaisrų stebėjimo sistema. Urėdija turi du priešgaisrinius automobilius, kurie skuba į pagalbą, kai tik kyla tokia būtinybė.

Prasidėjus javapjūtei, pavojų miškui kelia ir ūkininkai, kurie degina ražienas ar šiaudus, - ugnis plinta greitai ir neretai persimeta į miškus. Laimė, G.Baršausko teigimu, tokių pastaruoju metu vis mažiau.
Vis dėlto miškininkai primena, kad pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą piliečiams gresia bauda nuo 28 iki 231 euro. Už ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą piliečiams gresia nuo 57 iki 289 eurų bauda. Jei žemės savininkai, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gresia bauda nuo 28 iki 173 eurų. Jeigu pažeidus priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimus yra sukeliamas miško gaisras, pilietis gali būti nubaustas bauda nuo 579 iki 1158 eurų.

Parengta bendradarbiaujant su Generaline miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 20
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai