Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2015 m. rugsėjo 14 d.

Kėdainių miškų likimas – urėdijos rankose

„Rinkos aikštė“, Eglė Kuktienė, 2015 09 05

Urėdijos veiklą atspindi švarūs miškai, įkurti ir prižiūrimi draustiniai, parkai - Skinderiškių dendroparkas, 3 miškų biosferos poligonai, 4 valstybiniai ir 25 savivaldybės draustiniai bei 157 inventorizuotų ir saugomų kertinių miško buveinių. Urėdija taip pat saugo miškus nuo gaisrų, atlieka miškų selekcijos, sėklininkystės, sanitarinės apsaugos darbus, prižiūri miško kelius bei kuruoja medžioklės plotus.

Medienos pardavimas - viena miško priežiūros rūšių

Miškų priežiūra neapsiriboja vien švarios ir tvarkingos gamtos palaikymu. Urėdija kasmet dalyvauja medienos pardavimo konkursuose ir tiekia apie 120 tūkst. kietmetrių (ktm) apvaliosios medienos, iš kurios 15 tūkst. ktm skiriama gyventojų poreikiams. Dažnam gyventojui gali atrodyti, kad miškų kirtimas ir medienos pardavimas yra žalingas, kenksmingas miško gyventojams ir pačiam miškui.

Vis dėlto reikia nepamiršti, jog urėdija deda visas pastangas, kad miško ekosistema nenukentėtų - iškirsti plotai atkuriami per vienerius ar dvejus metus urėdijos medelyne išaugintais medžiais. Medelyno veiklą atspindi įspūdingi skaičiai - per metus išauginama net apie 4 mln. įvairių augalų, skirtų ne tik miškams atsodinti, bet ir gyventojų poreikiams patenkinti.

Urėdijos medelynas pasižymi itin gausia augalijos įvairove, todėl medienos pirkėjai turi platų pasirinkimą - nuo tradicinės - pušų, eglių, uosių, iki retos - liepų, klevų, skroblų apvaliosios medienos.
Vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco teigimu, retesnius medžius, tokius kaip klevai ar skroblai, urėdija sodina daugiausia dėl įvairovės. Šie medžiai labiau paplitę kitose vietose, ir Kėdainių miškuose yra vos dvi-trys vietos, kur jie auga natūraliai.

„Gamtos neapgausi, o ir klevų mediena nėra tokia populiari, tačiau paįvairinti miško struktūrą taip pat reikia“, - teigia K. Vutencas.

Lietuviški medžiai svetur neemigruoja

Kalbai pasisukus apie medienos pardavimą, dažnam kyla klausimas, kiek gali trukti tokia veikla -juk miškas nėra neišsenkantis gausybės ragas. Vyriausiasis miškininkas ramina - be saiko niekas miško nekerta, viskas yra suplanuota, o miško atkūrimas yra vienas pagrindinių miškų urėdijos uždavinių.
„Atsodinami miškai yra tankesni, atsparesni. Žinoma, pasitaiko anomalijų - tarkime, užpuola sausros, tada mes stengiamės, kad nuostoliai gamtai būtų kuo mažesni, atsodiname daugiau medžių“, - teigia K. Vutencas.

Per artimiausią dešimtmetį Kėdainių miškai smarkiai nepasikeis - miškų urėdija suplanavusi visą veiklą taip, kad miškas ne tik nenukentėtų, bet ir būtų sustiprintas.
„Medžiams pribręsta laikas, kai juos reikia nukirsti, tačiau juos mes pakeičiame naujais jaunais ir tvirtais medžiais“, - ramina miškininkas.

Kėdainių miškų urėdija medienos beveik neeksportuoja - praktiškai visa ji yra paleidžiama į vietinę rinką. Mediena dažniausiai parduodama rinkoje įsitvirtinusioms įmonėms -jos yra tapusios nuolatinėmis urėdijos partnerėmis. Daugiausia medienos yra parduodama UAB „Energovia“, UAB „Juodeliai“, UAB „Granulita“ ir kitoms didžiosioms medienos perdirbimo įmonėms. Tiesa, kiekvienais metais atsiranda ir naujų pirkėjų, tiek stambių, tiek smulkių - o tai rodo, kad Kėdainių urėdija yra patikimas ir stabilus verslo partneris.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 09 14
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai