Prasideda pajamų deklaravimas. Ar lietuviai deklaruoja tik Lietuvoje?

Atėjus pavasariui daugelis žino, kokį svarbų darbą turės padaryti, tai yra deklaruoti savo pajamas. Tai yra svarbu ne tik dirbantiems individualiai, bet ir tiems, kurie yra samdomi darbuotojai. Juk kiekvienam yra įdomu sužinoti, kiek pavyko užsidirbti per metus, kiek buvo sumokėta mokesčių ir kur kitur buvo paskirstytos pajamos. Tačiau verta žinoti ir tai, kad ne vien tik Lietuvoje reikia atlikti tokį darbą. Taip pat tai turėtų būti aktualu tiems, kas dirbo užsienyje. Nes ten taip pat reikia deklaruoti savo gautas pajamas. Jeigu bus padaromas toks darbas, labai dažnu atveju pamatysite gerą naujieną, kad tam tikra suma jums sugrįš į sąskaitą. Tad šiame straipsnyje norime plačiau papasakoti apie pajamų deklaravimą ir mokesčių susigrąžinimą ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje.

Kodėl deklaruoti pajamas svarbu ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse?

Atsakingas pilietis visada parodys visas gaunamas pajamas ir sumokės tiek mokesčių valstybei, kiek priklauso, tad ir mokesčių deklaravimas neturi būti baisus darbas. Lygiai tokia pati situacija yra ir Norvegijoje. Jeigu ten dirbote tinkamai, tai turėjote gauti visas socialines garantijas ir už tai kiekvienas pilietis turi susimokėti. Tačiau būna tikrai tokių atvejų, kad nenorint yra sumokama šiek tiek daugiau, nei kad priklauso, todėl tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl reikia deklaruoti pajamas, nes tada yra tikimybė susigrąžinti tai, ką permokėjote.

Kada galima pateikti deklaraciją Norvegijoje?

Jeigu nuolat gyvenate ir dirbate Norvegijoje, tuomet toks darbas turi būti padaromas kiekvienais metais. Tačiau jeigu iš Norvegijos jau grįžote, vadinasi kreiptis į įmonę galite bet kada, kai jums yra patogu. Jeigu artimiausiu metu tai nepadarėte ir praėjo ne vieneri metai, šio darbo nereikia numesti į šoną, nes mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali būti atliekamas ir praėjus ketveriems metams. Tad jeigu tokio laikotarpio dar nepraleidote, kuo puikiausiai tokius reikalus galite tvarkytis.

Paprasčiausias būdas, kuris padės susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos?

Yra ne vienas būdas, kuris gali suteikti galimybę susigrąžinti mokesčius, tačiau jeigu norite viską padaryti greitai ir efektyviai, tada vienas patogiausių būdų yra kreiptis į įmonę, kuri užsiima tokiu darbu. Kadangi tai yra jų kasdienybė, tai jie greitai susakys, kokie dokumentai reikalingi ir tuoj pat imsis viso sugrąžinimo proceso, o jums beliks tik laukti, kol papildomos pajamos pasieks jūsų sąskaitą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *