Augalai puošia mūsų namus, sukuria jaukumą, šilumą, jais mėgaujamės visais metų laikais, tačiau ir jų priežiūra ne visada būna lengva. Jei gyvenate mieste, o vaikystėje teko matyti, kaip seneliai ar tėvai kambarinius augalus laistydavo lietaus vandeniu, dabar galite jau suprasti, kodėl tai buvo priežastis, kad augalai žaliuoja ir neturi jokių jiems būdingų ligų, auga ir išgyvena daug metų. Kaimuose ar mažesniuose miesteliuose vandentiekis irgi buvo, tačiau juo laistyti kambarinius augalus nebuvo rekomenduojama. Svarbiausia to priežastis – lietaus vanduo yra minkštas, tyras ir be jokių kalkių, geležies pertekliaus, nuosėdų ir kitų augalams kenksmingų dalelių.
Tačiau gyvendami mieste, ypač daugiabučiuose, ne visada turime galimybę rinkti lietaus vandenį, o tuo labiau neturime tiek daug vietos jam saugoti, kiek reikia augalų žemės drėgmei palaikyti. Tokiu atveju geriausias sprendimas – vandens minkštinimo filtrai.
Kodėl kietas vanduo kenkia augalams?
Kietą vandenį atpažinti nėra sudėtinga. Kalkių nuosėdos yra pagrindinis kieto vandens rodiklis. Kai vandenyje ištirpsta per didelis kalcio ir magnio kiekis, vanduo tampa kietas ir juo laistant augalus galima pakenkti augalų šaknims, jos ima džiūti, ima kristi lapai, o ilgainiui augalas tiesiog numiršta.
Vandens minkštinimo filtrai – tai geriausias, efektyviausias ir ilgalaikis būdas visada turėti minkštą vandenį, kuris nebus tolygus atitikmuo lietaus vandeniui, tačiau jame nebus kenksmingų priemaišų.
Kokie vandens minkštinimo filtrai yra patys geriausi?
Jei nusprendėte įsigyti vandens gerinimo sistemas, pirmiausia reikėtų atlikti vandens tyrimą, kuris yra nebrangi ir nesudėtinga procedūra. Vandens tyrimas paprastai yra atliekamas sertifikuotose laboratorijose. Šią paslaugą teikia ir kompanijos, kurios taip pat prekiauja ir vandens minkštinimo filtrais bei kitomis vandens gerinimo sistemomis, todėl gali atvykti tiesiai į jūsų namus, sodybą, darbovietę ar kitą vietą, iš kurios reikia paimti vandens mėginį ir jį nugabenti tiesiai į laboratoriją tyrimui.
Tik įvertinus vandens kokybės rodiklius galima rinktis vandens minkštinimo filtrus, todėl tokios klasifikacijos, kaip geriausi ar blogiausi filtrai nėra, yra tik tinkamiausi, todėl rekomenduotina nepraleisti vandens tyrimo žingsnio.
Vandens filtrai gali būti skirstomi pagal našumą, taip pat galite rinktis ir pagal jūsų planuojamą biudžetą, suvartojamo vandens kiekį ir kitus kriterijus, kuriuos paprastai padeda įvardinti ir vandentvarkos specialistai, įmonės, kurios specializuojasi šioje srityje. Dažniausiai užduodami klausimai apie vandens filtrus – čia.
Taigi, jei norite turėti namuose minkštą vandenį, kreipkitės į ilgametę patirtį turinčius profesionalius ir patikimus partnerius, kurie suteiks visą informaciją, turės platų asortimentą ir visas paslaugas (montavimo, priežiūros, tyrimų, konsultavimo).