Dildo ir falo imitatoriai: socialiniai stereotipai ir tabu

Atrodo, kad net ir šiuolaikinėje visuomenėje kai kurie dalykai vis dar sukelia diskusijas ir yra apipinti tabu. Viena iš tokio tipo temų yra dildo ir falo imitatorių naudojimas. Nors seksualinis išsilavinimas ir sveikatos informacija tampa vis prieinamesnė, daugelis žmonių vis dar nejaučia patogumo šio tipo sekso priemonėms naudoti. Bet kodėl? Ar viskas slepiasi tik socialiniuose stereotipuose ir tabu ar šie stereotipai pasislėpę dar kažkur kitur? Šiame straipsnyje bandysime atsakyti į šiuos klausimus ir apžvelgsime, kodėl šie tabu yra aktualūs vis dar ir kaip jie gali paveikti mūsų seksualinę tapatybę.

Kodėl žmonėms nepatogu apie tai kalbėtis?

Pirmiausia, reikia paminėti, kad dildo ir falo imitatorių tabu yra plačiai paplitę ne tik tradicinių ir konservatyvių kultūrų viduje. Tiesa, skirtingose šalyse, kultūrose ir religinėse bendruomenėse yra skirtingų nuostatų ir tradicijų, tačiau pažintys su šiuo tipo sekso priemonėmis kelia tam tikrą nepatogumą daugeliui žmonių. Didžiausia problema kyla dėl socialinių normų ir stereotipų, dėl kurių žmonės vis dar bijo atverti dėžutes su šiomis priemonėmis. Kitaip sakant ką kiti apie jus pagalvos.

Antra, didelis dildo ir falo imitatorių tabu yra susijęs su seksualine tapatybe ir tradicinėmis lytinių vaidmenų normomis. Žmonės linkę įsivaizduoti, kad šios priemonės yra skirtos tik tiems, kurie savęs nenori identifikuoti kaip heteroseksualūs ir kurie nori gilintis į savo lytinius norus. Tačiau tai yra didelis ir klaidingas stereotipas, nes šios sekso priemonės yra vien tik pagalbiniai įrankiai, kurie gali atskleisti mums daugiau apie savo seksualinius poreikius ir tai, kas mums patinka.

Trečia, dažnai žmonės bijo pripažinti savo norus ir pasirinkimus, susijusius su falo imitatoriais, dėl to, kad jie bijo būti pasmerkti visuomenės akimis. Tai parodo socialinę kontrolę ir ribas, kuriomis vis dar sukimosi mūsų kultūroje, t.y., kad žmonės neturėtų išsiskirti iš kitų, kad turėtų malonumą, kad viską reikia daryti prieštaraujant savo normoms ir pan.

Ketvirta, didelė problema, dėl kurios žmonės bijo atversti dėžutes su šiomis sekso prekėmis, yra susijusi su patogumo stoka ir nežinojimu. Kadangi šios priemonės yra gaivinamosios ir daugeliu atvejų vykdo specifinius veiksmus,  tačiau jos gali atrodyti sudėtingos ir sunkiai valdomos. Tačiau tai yra visiškai klaidingas požiūris, nes šios priemonės yra saugios ir paprastos naudoti, reikia tik išsiaiškinti, kaip jų naudoti.

Pabaigoje reikia paminėti, kad šie tabu yra net absurdiški. Visi turi teisę daryti tai, kas jiems patinka, nes jų lytiniai poreikiai yra jų asmeninio pasirinkimo klausimas. Dildo ir falo imitatorius yra paprastos sekso priemonės, kurios gali būti naudojamos norint atrasti naujas malonumo formas. Galiausiai, kuomet laikysimės atviro ir tolerantiško požiūrio, mes galime pasiekti didesnę toleranciją mūsų visuomenėje.

Sekso prekių bei kitų žaislų populiarumas Lietuvoje

Žvelgiant į Lietuvą, tampame vis mažiau konservatyvesni ir atviresni kalbant apie dildoir kitų sekso žaislų naudojimą. Daugėja žmonių, kurie perka šiuos gaminius, o naudoti juos be baimės. Tai teigiamas pokytis, nes rodo, kad žmonės tampa sąmoningesni ir labiau išprusę savo seksualumo klausimais.

Didžiausias šių prekių augimas buvo pandeminiu laikotarpiu, kuomet žmonės turėjo likti namuose ir ieškoti kitų būdų savo poreikiams patenkinti. Padidėjus internetinių parduotuvių prieinamumui, šių produktų pardavimas sparčiai išaugo. Tai rodo, kad žmonės yra atviresni išbandyti naujus dalykus ir tyrinėti savo seksualinius troškimus.

Noriu išbandyti, tačiau bijau ką pagalvos kiti

Tai yra dažnai girdima frazė. Kiekvienas turi teisę į savo nuomonę, tačiau, kai kalbama apie seksą ir malonumą, būtina išmokti būti atviresniems ir tolerantiškesniems. Nėra nieko blogo tyrinėti savo seksualumą, svarbiausia, kad jums tai būtų patogu.

Nebijokite išbandyti ką nors naujo. Visi esame unikalūs ir turime skirtingų poreikių, todėl svarbu išsiaiškinti, kas jums tinka. Nereikia gėdytis ar sutrikti, tiesiog skirkite laiko mokymuisi ir tyrinėjimui. Kai jaučiatės patogiai dėl savo pasirinkimų, lengviau apie juos atvirai papasakoti savo antrai pusei.

Nerimas dažnai kyla iš nežinojimo. Skaitykite apie šiuos gaminius, užduokite klausimus ir gaukite ekspertų patarimų. Įsitikinkite, kad suprantate, kaip juos saugiai ir tinkamai naudoti. Turėdami žinių, daugiau pasitikėjimo savimi. Galiausiai jūs patys kontroliuojate savo malonumą, todėl nebijokite rizikuoti ir išbandyti ką nors naujo.

Planuojate įsigyti Dildo? Nepamirškite ir lubrikanto

Tai gali atrodyti nereikšminga detalė, bet iš tikrųjų ji labai svarbi saugiam ir maloniam seksui. Dildo ar falo imitatoriai turi būti sutepti, kad būtų užtikrintas sklandus naudojimas. Be jo kyla odos įbrėžimų, makšties plyšimų ir gali atsirasti kitų sužalojimų. Be to, daug maloniau, kai viskas gerai sutepta. Šiuo metu internete yra didelis lubrikantų pasirinkimas, todėl įsitikinkite, kad išsirinkote jums tinkamiausią.

Prezervatyvai ir sekso prekės internetu pigiau Prezervatyvai.net – prezervatyvų parduotuvė Vilnius

  ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *