Ką svarbu žinoti apie kasos aparatus prieš juos perkant?

Kasos aparatai pasirenkami vis dažniau, kadangi prekyba be kasos aparato šiomis dienomis ne tik nepatogi, bet ir nesaugi. Todėl vis daugiau verslininkų perka kasos aparatus ir lengviau tvarko buhalterinę apskaitą. Tačiau ką reikia žinoti apie kasos aparatus prieš juos perkant? Visų pirma, jie genda, kaip ir bet kokie kiti įrenginiai. Todėl svarbu rasti pardavėją, kuris galėtų ne tik parduoti prekę, bet ir teigti konsultacijas, kai jų prireikia. Taip pat svarbu žinoti, kad kasos aparatais ne taip lengva naudotis, kaip gali pasirodyti. Todėl labai svarbu skirti daugiau laiko, kad būtų galima ne tik rasti pardavėją, kuris skirtų laiko apmokymams, bet ir pasirinkti gaminį, kuris turėtų aiškias instrukcijas ir būtų galima bet kada pasitikslinti, kaip veikia gaminys.

Kokiais atvejais galima nepirkti kasos aparato?

Dažnai teigiama, kad kiekvienas asmuo, teikiantis paslaugas ar parduodantis prekes, turi turėti kasos aparatą. Tai ne tik palengvina jo darbą, bet ir užtikrina, kad jis sąžiningai mokės mokesčius. Tačiau kokiais atvejais galioja išimtys? Išimtys galioja internetinėje prekyboje. Dažniausiai pardavėjai internete, kaip ir paslaugas teikiantys asmenys, teikia ne čekius, o sąskaitas-faktūras. Visgi fizinėje aplinkoje tą pritaikyti būtų sudėtinga, ypač, kai prekiaujama turgeliuose. Todėl fizinėje aplinkoje dažniausiai pasirenkami kasos aparatai.

Ar verslas be kasos aparato – nesąžiningas?

Verslas be kasos aparato iš tiesų yra nesąžiningas, kadangi verslininkai dažnai stengiasi slėpti mokesčius. Tai negalioja internetinėje prekyboje, kadangi tai, kas parduodama internete – nenuslepiama. Nesvarbu, parduodamos prekės ar paslaugos, lengvai galima patikrinti mokėjimus ir rasti neatitikimų. Tad nesvarbu, sąskaita-faktūra išrašyta ar ne, mokesčius vis tiek reikia mokėti, jei pinigai atkeliavo į sąskaitą. Susekti mokėjimus sunkiau, kai mokama grynaisiais, todėl fizinėse parduotuvėse, turguose, kirpyklose, masažo salonuose, grožio salonuose ir kitur naudojami kasos aparatai, kad kiekvienas mokėjimas būtų užfiksuotas ir nebūtų palikta galimybė nuslėpti mokesčių. Tad taip, verslininkai, nenaudojantys kasos aparatų, dažnai dirba nesąžiningai. Tad jei sutikote verslininką, kuris neišrašo čekio, atsisakykite prekės ar paslaugos. ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *