Ką verta žinoti dar prieš atliekant sandarumo testą?

Prieš atliekant bet kokius darbus, visada svarbu žinoti kaip įmanoma daugiau informacijos, nes tik tokiu būdu galima padaryti kaip įmanoma mažiau klaidų, pasirinkti kaip įmanoma geresnį variantą. Ypač tokia informacija yra reikalinga tada, kai yra įsigyjamas brangus ir ilgaamžis daiktas arba atliekama ilgalaikė paslauga. Kadangi kiekvienas norime gyventi kokybiškame name ar bute, tai apie jį turime žinoti kaip įmanoma daugiau informacijos, kad būtų pasirinktas kaip įmanoma geresnis variantas. Tad norint žinoti daugiau informacijos, visada rekomenduojama padaryti sandarumo testą, tačiau dar prieš jį darant reikia žinoti tam tikrą informaciją, tad apie tai norime papasakoti kiek daugiau.

Pats geriausia metas, kada verta atlikti sandarumo testą

Pats geriausias metas, kada sandarumo testas gali būti atliekamas yra dvejais būdais, tad galite pasirinkti tą, kuris yra patogesnis:

  • Sandarumo testą atlikti tik vieną kartą, tačiau namas ar kitas būstas turi būti įrengtas pilnai, tai yra minimaliai turi būti padaryta bent jau dalinė apdaila.
  • Kitas variantas yra testą daryti du kartus. Pirmiausia jis turėtų būti atliekamas dar prieš pradedant dalinę apdailą, o kitas po dalinės apdailos.

Kokią kainą reikės sumokėti už sandarumo testą?

Įvardinti vienos konkrečios kainos nėra galimybės, nes tokį testą atlieka ne viena įmonė, tad tarpusavyje jų kainos gali skirtis. Taip pat kainai įtakos gali turėti ir tai, koks plotas yra testuojamas. Kuo jis bus didesnis, tuo ir kaina bus aukštesnė. Tačiau galima pabrėžti ir tai, kad ji tikrai įperkama, todėl kiekvienam toks sandarumo testas yra prieinamas.

Ką reikia padaryti, kad tinkamai pasiruošti sandarumo testui?

Specialių veiksmų atlikti nereikia, nes visam procesui vadovaus specialistas, todėl jeigu reikės kažko, jis būtinai apie tai informuos. Tačiau labai svarbu pabrėžti tai, kad jeigu sandarumo testai bus atliekami tik vieną kartą, tai pasirinkti tinkamą momentą, kada jis turi būti atliekamas, tai yra tik tada, kai bus padaryta dalinė apdaila. Kitu atveju, jeigu bus pasirenkama jį atlikti anksčiau, tikslių rezultatų tikėtis nereikia.

Kiek ilgai sandarumo testas galioja?

Paprastai kai yra atliekamas sandarumo testas yra reikalingas ir energetinio naudingumo sertifikatas, nes be šio testo sertifikatas nebus išduodamas. Tad jeigu energetinio naudingumo sertifikatas yra jūsų tikslas, tai atlikus sandarumo testą, jis galios vienerius metus ir per tą laikotarpį reikės susitvarkyti kitus dokumentus. Jeigu nuo testo atlikimo praeis daugiau nei metai, tuomet jį reikės kartoti vėl.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *