Kaip atskirti tikros ir netikros vilnos gaminius?

Vilnos gaminiai pastaraisiais metais tapo vis populiaresni, nes daugelis pirkėjų kreipiasi į internetines parduotuves bijodami šaltos ir neprognozuojamos žiemos. Deja, yra daugybė nesąžiningų pardavėjų, kurie nori pasinaudoti nieko neįtariančiais pirkėjais, pardavinėdami jiems netikrus ar žemos kokybės vilnos gaminius. Kaip atskirti tikros ir netikros vilnos gaminius, kad pirkdami galėtumėte nesibaiminti, jog išmetėte pinigų į šiukšlių dėžę?

Vilnos gaminiai – prabangūs ir aukštos kokybės

Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tikroji vilna yra natūralus pluoštas, gaunamas iš avies kailio ar kitų gyvūnų (pvz., ožkų ar alpakų). Jis yra minkštas, šiltas ir ilgaamžis, šimtmečius naudojamas drabužiams ir namų tekstilei gaminti.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad tikroji vilna turi specifinių savybių, dėl kurių ji išsiskiria iš bet kokių sintetinių medžiagų. Visų pirma, tikroji vilna puikiai pralaidi orui ir padeda reguliuoti kūno temperatūrą, dėl to minėti gyvūnai puikiausiai ištveria šaltas žiemas bei kitus ekstremalius orus. Vilna taip pat greitai sugeria drėgmę bei ją išgarina, tad nesulaiko kvapų, kaip kai kurie sintetiniai pluoštai. Be to, tikroji vilna yra atspari ugniai ir neišsilydo veikiama karščio šaltinių.

Vienas iš būdų sužinoti ar gaminys pagamintas iš tikros vilnos, yra jo etiketėje ieškoti Woolmark logotipo. Šis logotipas rodo, kad produktas buvo pagamintas tik iš tikros vilnos pluošto. Taip pat yra ir kitų gamintojų, kurie etiketėse naudoja specifinį žymėjimą. Tad, pažiūrėję į etiketę, daug ką galite sužinoti.

Kitas būdas sužinoti, ar gaminys pagamintas iš autentiškos vilnos, yra ją tiesiog apčiuopti. Tikra vilna turi atrodyti minkšta ir prabangi, o netikri ar sintetiniai audiniai gali atrodyti standesni arba net šiek tiek šiurkštūs.

Galiausiai, galite sužinoti ar gaminyje yra sintetinių medžiagų – pažvelgę į jo kainą. Paprastai kalbant, natūralios vilnos gaminiai yra brangesni nei pagaminti iš sintetinių medžiagų. Nesvarbu ar perkamos vilnonės šlepetės ar rūbai – kainų skirtumai yra akivaizdūs.

Taip pritaikę minėtus patarimus praktikoje, galėsite būti tikri, kad už savo pinigus gausite aukščiausios kokybės produktą. Žinodami vilnos gaminių kokybę, turite suprasti, kad dairytis į mažų kainų pasiūlymus yra beprasmiška. Ženkliai žemesnės nei įprasta kainos tik parodo, kad galima tikėtis užslėptų niuansų.

()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *