Ortopedas kūdikiams – ar jis yra reikalingas?

Tikriausiai kiekvienas tėvas nori, kad jo vaiko sveikata būtų kaip įmanoma geresnė, jis niekur nesusižeistų ir panašiai. Puiku, kai jau vaikai moka šnekėti ir gali pasakyti apie tam tikras sveikatos problemas. Tačiau pirmaisiais metais tėvams gali būti pakankamai sunku, nes kai kūdikiai ir maži vaikai nešneka, tam tikras sveikatos problemas galima praleisti pro akis, o ateityje sulaukti jos padarinių. Tad kol vaikas yra mažas, jį būtina nuvesti pas kaip įmanoma daugiau specialistų, kad jie apžiūrėtų ir galėtų patvirtinti, kad sveikata yra gera. Vieni iš tokių gydytojų yra ortopedai. Kodėl jis yra svarbus, norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Dažna problema – kūdikių displazija

Kūdikių displazija pakankama dažna liga, su kuria susiduria dar maži kūdikiai, todėl tėvai turi nuvesti jį patikrinimui, kad specialistas jį apžiūrėti. Kuo anksčiau ši problema bus pastebėta, tuo lengviau ją bus gydyti, o ateityje problemų neturėtų būti. Tad ortopedas procedūros metu įvertina ar kūdikis gali pakankamai išskėsti kojas, ar netraška sąnariai, net ir iš sėdmenų raukšlių galima nuspręsti, ar vaikui gali būti displazija. Tie tėvai, kurie nėra susidūrę su tokiomis problemomis anksčiau, gali ir nepastebėti, net jei vaikas ir turi šią ligą, todėl nereikia numoti ranka ir būtinai pasirodyti pas gydytojus.

Nuo ko gali priklausyti, kad kūdikis gims su klubų displazija

Vienos konkrečios priežasties, kodėl vaikai gali gimti su klubų displazija, ortopedai įvardinti negali. Tokios priežastys gali būti įvairios, tai yra paveldimumas, kokį gyvenimo būdą vedė vaiko mama, kuomet buvo nėščia, taip pat tam įtakos gali turėti ir cezario pjūvis ir panašiai. Tad vienos priežasties tikrai nėra, tad iš anksto nuspręsti, ar kūdikis gims su šia problema tikrai negalime. Tačiau visada verta pasidomėti ir apie tokią ligą žinoti daugiau, tada nebus nežinomybės, jeigu ortopedai tokią ligą diagnozuos.

Kaip gydoma klubų displazija?

Paprastai tokiam gydymui yra naudojamas klubų įtvaras, kurį kūdikis turi nešioti pakankamai ilgai ir geriausia, kai tai daroma ištisas dienas, beveik visą parą. Nes taip yra užtikrinamas tinkamas gydymas ir jis yra efektingas. Aišku, tokią ligą reikia pastebėti kaip įmanoma anksčiau ir tada pats gydymas bus lengvesnis ir kol vaikas dar yra visai mažas, žymiai lengviau susitvarkyti, nes jis nemoka nei vaikščioti, nei vartytis, tad didelių problemų nekils.

Daugiau informacijos Ortopedijos centras | Ortopro puslapyje. ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *