Pamokoms ruošiasi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai

Dažnai girdime, jog mokiniai skundžiasi, kaip stipriai juos skriaudžia mokytojai, užduodami daug namų darbų. Tačiau tik dalis žmonių suvokia, jog mokytojai neretai skiria dar daugiau laiko, kad ne tik pasiruoštų pamokoms, bet ir ištaisytų mokinių darbus. Deja, bet pamokų planai iš mokytojų atima labai daug laiko. Dar blogiau tai, jog jie jų negali ruošti nei per pamokas, nei per pertraukas, kadangi turi budėti koridoriuose arba bendrauti su vaikais, kurie turi klausimų dėl namų darbų ar užduočių. Todėl mokytojams tenka visus darbus atlikti po pamokų, kai jau visi mokiniai palieka mokyklą. Tuomet jie gali ramiai atsipūsti ir atlikti visus reikiamus darbus. Pamokų planai atima daug laiko, ypač iš mokytojų, kurie turi daug klasių ir dar daugiau pamokų. Tad visi mokiniai, kurie skundžiasi, jog jiems teikiamas per didelis krūvis, turėtų atkreipti dėmesį į tai, jog mokytojai dirba dar daugiau tam, kad jūs, vaikai, galėtumėte išmokti mokomąjį dalyką ir išlaikytumėte egzaminus.

Kaip mokytojams sutaupyti laiką?

Mokytojams sutaupyti laiką tikrai sudėtinga, kadangi pamokų metu jie negali užduoti darbų mokiniams ir atlikti pamokų planus, kadangi mokiniai ne tik reikalauja daug dėmesio, bet ir per pamokas mokytojas už juos jaučiasi atsakingas. Be to, turi prižiūrėti, jog mokiniai nenusirašytų nuo kitų, o patys atlikti užduotus darbus. Tad mokytojams laiką sutaupyti gana sudėtinga, vienintelis dalykas, kuris gali padėti, tai informacijos susisteminimas ir tinkamas laiko paskirstymas, tokiu būdu bus lengviau atlikti reikiamus darbus. Visgi vis tiek reikės daug laiko praleisti, kol kiekvienas darbas bus atliktas, dažnai mokytojams tenka dirbti iki vėlumos.

Ar mokytojų darbas po pamokų yra apmokamas?

Nesijaudinkite, jei ruošiatės tapti mokytoju, jums tikrai bus apmokėtos ne tik pamokos, bet ir papildomas darbas, kurį praledžiate pildydami pamokų planus ar taisydami mokinių darbus. Visgi, jeigu ruošiatės būti mokytoju tik dėl to, kad manote, jog kelios pamokos per dieną yra visa mokytojo darbo rutina, turite pergalvoti savo planus. ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *