5 didžiausios klaidos, kurių reikia vengti naujam polikarbonatinio šiltnamio savininkui

Domitės daržovių auginimu šiltnamiuose? Netrukus pasinersite į nuostabų sodininkystės pasaulį, prailginsite vegetacijos sezoną ir puoselėsite augalus kontroliuojamoje aplinkoje. Tačiau, kaip ir kiekviename naujame darbe, pradedantieji dažnai daro klaidų. Šiame straipsnyje panagrinėsime penkias svarbiausias klaidas, kurių reikia vengti, ir kaip jas apeiti.

Klaida Nr. 1: tinkamo vėdinimo nepaisymas

Viena pirmųjų klaidų, kurias daro daugelis naujų šiltnamių savininkų, yra tinkamo vėdinimo nepaisymas. Polikarbonatiniai šiltnamiai gali greitai įkaisti, ypač saulėtomis dienomis. Nesant tinkamo oro srauto, augalai gali perkaisti ir patirti su drėgme susijusių problemų. Kad to išvengtumėte, investuokite į stogo ventiliacijos angas, šonines ventiliacijos angas arba ištraukimo ventiliatorius. Reguliariai juos tikrinkite ir reguliuokite pagal oro sąlygas, kad užtikrintumėte sveiką auginimo aplinką.

Klaida Nr. 2: prasta kenkėjų kontrolė

Kenkėjai gali nuniokoti jūsų šiltnamio oazę, jei jų neprižiūrėsite. Nauji šiltnamių savininkai dažnai neįvertina kenkėjų kontrolės svarbos. Reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra užkrėtimo požymių, ir imkitės prevencinių priemonių, pavyzdžiui, įveskite naudingų vabzdžių, naudokite lipnias gaudykles arba prireikus naudokite ekologiškus pesticidus. Nepamirškite, kad prevencija yra svarbiausia, kad jūsų augalai klestėtų.

Klaida Nr. 3: perteklinis laistymas arba nepakankamas laistymas

Puikiai subalansuoti šiltnamio augalų laistymą gali būti sudėtinga. Kai kurie pradedantieji linkę perlaistyti, o kiti – po vandeniu. Labai svarbu suprasti specifinius kiekvienos augalų rūšies poreikius ir stebėti dirvožemio drėgmės lygį. Investuokite į drėgmės matuoklį, kad užtikrintumėte, jog laistote tik reikiamą vandens kiekį, atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip temperatūra ir drėgmė.

Klaida Nr. 4: prastas planavimas ir augalų išdėstymas

Nauji šiltnamių entuziastai dažnai nesugeba efektyviai suplanuoti augalų išdėstymo. Skirtingiems augalams reikia skirtingos šviesos ir temperatūros. Ištirkite konkrečius pasirinktų augalų poreikius ir atitinkamai sukurkite zonas šiltnamyje. Tai padės optimizuoti šiltnamio erdvę ir sukurti harmoningą auginimo aplinką visiems augalams.

Klaida Nr. 5: įprastos priežiūros nepaisymas

Kai šiltnamis jau veikia, lengva apsiriboti įprastine priežiūra. Tokių užduočių, kaip valymas, sandarumo tikrinimas ir pažeistų plokščių taisymas, aplaidumas gali sukelti ilgalaikių problemų. Nustatykite reguliarų techninės priežiūros grafiką, kad šiltnamis išliktų geriausios būklės. Gerai prižiūrimas šiltnamis apdovanos jus sveikais ir klestinčiais augalais.

Apibendrinant galima teigti, kad šiltnamiai yra puikus hobis ir patirtis,  tačiau su jais susiję ir nemažai iššūkių. Išvengę šių dažniausiai daromų klaidų ir ėmęsi aktyvių priemonių šiltnamiui ir jo gyventojams prižiūrėti, galėsite džiaugtis sėkminga ir vaisinga sodininkystės kelione. Nepamirškite, kad šiek tiek žinių ir pastangų padeda sukurti klestinčią šiltnamio oazę. ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *