5 įstabaus grožio istoriniai paminklai Sakartvele (Gruzijoje)

Sakartvelas yra puiki pažintinės kelionės kryptis. Šalies istoriniai paminklai atskleidžia turtingą šalies praeitį. Pasigrožėti unikaliu Sakartvelo paveldu kasmet atvyksta daug turistų iš viso pasaulio. Vietiniai kartvelai yra pasiruošę aprodyti pačias gražiausias šalies vietas bei papasakoti įdomiausias istorijas. Kelionės į Sakartvelą – turininga atostogų patirtis.

Nuostabusis Vardzia vienuolynas

Vardzia yra unikalus vienuolyno kompleksas, kuris įrengtas uolose. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima aplankyti šį nuostabų istorinį objektą. Karaliaus Tamaro vardu pavadintas Vardzia buvo pastatytas 1156–1203 m. ir anksčiau buvo karališkasis vienuolynas, vaidinęs svarbų vaidmenį politiniame šalies gyvenime. Kompleksas vienija tunelius, bažnyčias ir rūsius. XII amžiuje čia buvo išvystyta vandens tiekimo sistema. Vardzia – valstybinės reikšmės kultūros nekilnojamasis paminklas.

Senoji Uplistsikhe gyvenvietė

Viena seniausių Kaukazo gyvenviečių yra Uplistsikhe. Tai – uolose iškaltas miestelis. Šiuo metu Uplistsikhe yra istorinis-architektūros rezervatas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima pamatyti ir apžiūrėti unikalias Uplistsikhe gatves, aikštes, slaptus tunelis ir kitus įdomius objektus. Šis miestelis laikomas muziejumi po atviru dangumi. Uplistsikhe  teritorijoje atrasti ankstyvojo bronzos amžiaus artefaktai: indai, žiedai ir kita.

Gremi kultūrinis kompleksas

Pažintinės kelionės Sakartvele metu rekomenduojama aplankyti Gremi. Tai yra XVI amžiaus paminklas Kachetijoje. Gremi – didžiulis kompleksas, vienijantis Arkangelų bažnyčią, rūmų varpinę, ūkinius pastatus, pirtis. Gremis buvo politinis, ekonominis ir kultūrinis Kachetijos centras, kuris vėliau paskelbtas muziejumi-rezervatu. Pasakojama, jog archeologai šioje vietoje aptiko bronzos amžiaus papuošalus, keramikos dirbinius, ginklus ir kitus daiktus. Pažintinės kelionės Sakartvele metu tai yra ideali vieta pajusti kartvelišką kultūrą.

Įspūdinga Katskhi kolona

Katskhi yra svanetiškas žodis, reiškiantis „viršūnė“. Iš tiesų, pasak vietinių, Katskhi yra laiptai į dangų, šioje vietoje žemė susitinka su dangumi. Ši bažnyčia yra Imeretijos regione. Katskhi kolona yra ne tik istorijos, bet ir gamtos paminklas. Pažintinės kelionės Sakartvele metu šį gamtos ir istorinį stebuklą tikrai verta aplankyti. Tai yra šio regiono simbolis. Anot vietinių, tai yra stebuklų vieta. Joje gyvena tik vienas vienuolis. Katskhi yra maždaug 40 metrų aukščio. Panoraminis šios vietos vaizdas yra gniaužiantis kvapą.

Gelati vienuolynas

Pažintinės kelionės Sakartvele neatsiejamos nuo Gelati vienuolyno aplankymo. Kompleksą 1106 m. pastatė didžiausias Sakartvelo karalius David Agmashenebeli. Gelati viduramžiais buvo svarbiausias kultūros, švietimo ir religinis centras. Gelati kompleksas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra populiari pažintinės kelionės į Sakartvelą kryptis.

Pažintinės kelionės Sakartvele kviečia pažinti nuostabų Kaukazo kalnų kraštą ir jo paveldą. Po atviru dangumi įsikūrę lankytini objektai užburia savo didingumu ir nepalieka abejingų. Į šią Kaukazo kalnų šali keliautojai sugrįžta ne kartą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *