Ką reikėtų žinoti apie įdarbinimo agentūras: WFDM Ltd įkūrėjas Mantvydas Matthew Naruševičius pasakoja apie jų veiklą

Kiekvienam iš mūsų yra tekę ieškotis darbo ar bent jau vartyti skelbimus internetiniuose puslapiuose ir bent jau kažką girdėti apie įmones, kurios atlieka darbuotojų paiešką. Įdarbinimo agentūra yra organizacija, kurios tikslas yra padėti tiek potencialiems kandidatams ieškantiems darbo, tiek patiems darbdaviams, kurie ieško tinkamų kandidatų. Principas parastas: jos veikia kaip tarpininkai, jungdamos abi šalis – darbdavius ir ieškančiuosius darbo ir dažniausiai teikia kitas įvairias paslaugas, kurios palengvina paieškos ir atrankos procesą.

Tarkime, kad esate darbdavys, kuris neturi laiko ar net atskiro žmogaus ar specialisto, kuris atliktų šį specialių žinių bei įgūdžių reikalaujantį procesą. Tokiu atveju tenka ieškoti pagalbos išorėje. Tokios agentūros dažniausiai suranda bei teikia darbo pasiūlymus įvairiose srityse, atsižvelgdamos į darbuotojų įgūdžius, patirtį ir galimybes. Jos gali turėti platų darbo skelbimų spektrą, pradedant nuolatiniais darbais ir baigiant laikiniais užsakymais ar pavieniais projektais. Mantvydas Matthew Naruševičius teigia, kad kartais yra net geriau palikti šį procesą profesionalams, kurie puikiai supranta, ką daro. Neretai taip galvoja ir nemažos įmonės, kuriose personalo kaita yra ganėtinai dažna, o kartais jiems tereikia tiesiog vienos srities specialisto.

Tęsiant apie agentūros pagalbą ieškant kvalifikuotų darbuotojų, tai agentūros dažniausiai atrenka kandidatus, vykdo pirmuosius pokalbius, turi prieigą prie didesnio kandidatų srauto ir padeda atrinkti tinkamiausius darbo pozicijoms. Neretai agentūros siūlo laikinus, sezoninius darbus ar projektinius užsakymus, kurie gali tapti puikia galimybe pradėti karjerą, įgyti patirties arba priprasti prie lanksčių darbo sąlygų. Dauguma agentūrų iš pradžių nori, kad darbuotojai ar darbdaviai užsiregistruotų jų platformose ar atvyktų „gyviems“ pokalbiams. Visa tai padeda agentūrai tinkamai derintis su savo potencialiais klientais tam, kad būtų užtikrinta teikiamų paslaugų kokybė. Jeigu patys registruojatės kaip ieškantys darbo, tai gerai būtų tose platformose sukurti išsamų profilį, kuris atspindėtų jų turimą patirtį, įgūdžius ir karjeros tikslus. Galbūt tai gali padėti agentūrai geriau suprasti kandidato pageidavimus ir galbūt pasiūlyti dar geresnes sąlygas arba net padėti persikvalifikuoti.

Svarbu paminėti tai, kad kai kurios agentūros gali imti mokestį už savo paslaugas arba imti dalį darbuotojo atlyginimo. Tai yra natūralu ir nereikia čia stebėtis, todėl prieš pirmuosius susitarimus, svarbu suprasti visas atlyginimo mokėjimo sąlygas. Panašiai yra ir su kitais aspektais, todėl reikia viską atidžiai persiskaityti, galbūt pasitarti su pažystamais, kurie geriau supranta visus šiuos reikalus. Kaip sako lietuvių liaudies išmintis: tris kartus atmatuok, o kirpk tik ketvirtą.

Visada galima pasikliauti rekomendacijomis, ypač jeigu jos ateina iš pažystamų, nes pasitikėjimas agentūra yra svarbiausia. Juk niekas nenori būti apgauti arba dar blogiau išvežti į svetimą kraštą ir ten palikti. Ne vienas esame mate per televiziją ar skaitę apie tautiečių „nuotykius“ svetur. Todėl prieš pasirenkant agentūrą, pasidomėkite jų reputacija, pasiskaitykite atsiliepimus apie juos ir taip toliau.

Mantvydas Matthew Naruševičius sako, kad įdarbinimo agentūros gali būti vertingas partneris darbo paieškose ir darbuotojų atrankos procese. O puikiai suprantant jų veiklos principus ir sąlygas, galima dar geriau pasinaudoti jų teikiamomis galimybėmis. Na ir pabaigai, darbo paieška nėra pats lengviausias procesas, nes geri pasiūlymai ant žemės paprasčiausiai nesimėto, todėl kartais yra paranku pasinaudoti ir paslaugomis iš išorės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *