Burnos chirurgija Kaune 2023 – ką privalu žinoti?

Burnos chirurgija apima įvairias procedūras, kuriomis siekiama išspręsti su dantimis, dantenomis, žandikauliu ir aplinkinėmis veido struktūromis susijusias problemas. Nuo dantų šalinimo iki pažangių korekcinių žandikaulio operacijų – šios procedūros skirtos burnos sveikatai ir funkcionalumui pagerinti.

Kodėl verta apsvarstyti burnos chirurgijos galimybę?

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių gali prireikti burnos chirurgijos. Kai kurios iš jų išvardintos žemiau.

 • Stiprus dantų ėduonis arba pažeidimas.
 • Periodonto ligos.
 • Įspaustų arba neteisingai sustyguotų dantų.
 • Žandikaulio kaulo būklės pablogėjimas.
 • Miego apnėjos komplikacijos.
 • gerybinės ir piktybinės burnos patologijos.

 

Jeigu abejojate ar ši procedūra jums tinkama rekomenduojame susisiekti su profesionalios odontologijos klinikomis konsultacijai. 

Įprastos burnos chirurgijos procedūros

 • Dantų šalinimas: Dantų šalinimas, kurio dažnai prireikia dėl stipraus ėduonies, traumos ar išminties dantų komplikacijų, kartais gali būti dantų protezavimo ar kitų dantų protezų pritaikymo prielaida.
 • Dantų kaulų transplantatai: Jie būtini, kai žandikaulyje labai sumažėja kaulo. Transplantatai padeda atkurti kaulo tūrį ir užtikrina tvirtą pagrindą būsimiems dantų implantams.
 • Dantų implantai: Dantų implantai yra populiarus ir patvarus sprendimas trūkstamiems dantims gydyti: jie įtvirtinami žandikaulio kaule ir suteikia stabilų pagrindą vainikėliams, tiltams ar protezams.
 • Periodonto chirurgija: Ši procedūra taikoma sergantiems pažengusiomis dantenų ligomis, kai išvalomos dantų šaknys ir pašalinamos susikaupusios apnašos bei bakterijos.
 • Korekcinė žandikaulio operacija: Ši procedūra padeda pašalinti žandikaulio skeleto anomalijas, pagerina kramtymą, koreguoja sąkandį ir sumažina su TMJ susijusį skausmą.
 • Miego apnėjos operacija: Sunkiais obstrukcinės miego apnėjos atvejais, kai miego metu kvėpavimo takus užblokuoja audiniai, gali būti rekomenduojama chirurginė intervencija.
 • Lūpų ir gomurio skilimo taisymas: Ši operacija atliekama kūdikiams, gimusiems su šiomis ligomis, siekiant atkurti normalias valgymo funkcijas ir palengvinti tinkamą kalbos vystymąsi.

Kas atlieka šias procedūras?

Burnos ir veido bei žandikaulių chirurgai, turintys specialų išsilavinimą po odontologijos mokyklos, yra pagrindiniai burnos, žandikaulių ir veido operacijų specialistai. Periodontologai, dantenų sveikatos specialistai, taip pat atlieka operacijas, susijusias su dantenomis ir dantų atraminiais kaulais. Vienas populiariausių pasirinkų Kauno mieste yra  Andziulioklinika, Mzoklinika, Dantuklinika, Airinija.

Pasirengimas ir atkūrimas

Prieš bet kokią chirurginę procedūrą atliekamas išsamus įvertinimas, įskaitant dantų rentgeno nuotraukas ir skenavimą, kad būtų parengtas individualus gydymo planas. Priklausomai nuo sudėtingumo, operacija gali būti atliekama ambulatoriškai odontologijos kabinete arba gali prireikti gydymo ligoninėje. Po operacijos pacientams pateikiamos išsamios rekomendacijos, kad būtų užtikrintas optimalus atsigavimas ir sumažinta rizika.

Kas yra dantų implantai?

 

Dantų implantai sukėlė revoliuciją atkuriamosios odontologijos srityje ir tapo nuolatiniu sprendimu tiems, kuriems trūksta vieno ar daugiau dantų. Iš esmės dantų implantas – tai dirbtinė danties šaknis, paprastai pagaminta iš titano, chirurginiu būdu įdedama į žandikaulio kaulą. Įdiegus implantą ir praėjus gijimo laikotarpiui, jis tampa tvirtu pagrindu karūnėlei, tiltui arba dantų protezui ir veiksmingai pakeičia trūkstamą dantį.

 

Kodėl verta rinktis dantų implantus?

 

Dantų implantų privalumai yra įvairūs, keli iš jų išvardinti žemiau.

 

 • Natūrali išvaizda ir funkcijos: Dantų implantai sukurti taip, kad atrodytų, jaustųsi ir veiktų kaip jūsų natūralūs dantys. Tai reiškia, kad galite drąsiai valgyti, kalbėti ir šypsotis.
 • Patvarumas: Tinkamai prižiūrint, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Tai ilgalaikė investicija į jūsų burnos sveikatą.
 • Kaulų išsaugojimas: Vienas iš mažiau žinomų dantų implantų privalumų yra jų gebėjimas užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Netekus danties, dėl stimuliacijos trūkumo žandikaulio kaulas nyksta. Dantų implantai suteikia reikiamą stimuliaciją ir skatina kaulų sveikatą.
 • Burnos sveikatos nauda: Skirtingai nei dantų tiltams, implantams nereikia mažinti kitų dantų. Tai reiškia, kad daugiau natūralių dantų lieka nepaliesti, o tai naudinga jūsų ilgalaikei burnos sveikatai.

Dantų implantavimo procedūra

Dantų implantų įsigijimo kelias paprastai susideda iš kelių etapų:

 

 • Konsultacijos ir planavimas: Šiame pradiniame etape atliekama išsami dantų apžiūra, įskaitant rentgeno nuotraukas, siekiant nustatyti, ar esate tinkamas kandidatas implantams.
 • Implantų dėjimas: Šios chirurginės procedūros metu dantų implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą.
 • Oseointegracija: Tai gijimo etapas, kai implantas susilieja su kaulu, o šis procesas gali užtrukti kelis mėnesius.
 • Abutmentų ir karūnėlių uždėjimas: Po to, kai dantis visiškai sugyja, prie implanto pritvirtinama atrama, o ant jos uždedamas vainikėlis (matoma danties dalis).

 

Susisiekite su šios srities odontologais profesionalais – Andziulioklinika.lt, Mzoklinika.lt, Dantuklinika.lt, Airinija.lt nemokamai konsultacijai. Dalis šių specialistų atlieka šias procedūras, kiti gali pakonsultuoti.

Dantų implantų priežiūra

Kaip ir natūralius dantis, dantų implantus reikia reguliariai prižiūrėti:

 

 • Valykite dantis du kartus per dieną.
 • Kasdien valykite dantis tarpdančių siūlu.
 • Reguliari dantų apžiūra.
 • Laikydamiesi šių veiksmų galite užtikrinti dantų implantų ilgaamžiškumą ir sėkmę bei džiaugtis sveika šypsena daugelį metų.

Privalumai ir rizika

Burnos chirurgija siekiama pagerinti bendrą burnos sveikatą ir funkcionalumą. Tačiau, kaip ir bet kuri chirurginė procedūra, ji susijusi su galimais pavojais, įskaitant infekciją, šalia esančių dantų sužalojimą ir pooperacines komplikacijas. Laikantis pooperacinių nurodymų ir paskirtų vaistų galima sumažinti šią riziką.

 

Burnos chirurgija, apimanti daugybę procedūrų, atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant optimalią burnos sveikatą. Šiomis operacijomis galima išspręsti daugybę dantų problemų: pašalinti ėduonį, iš naujo sureguliuoti žandikaulius ar gydyti miego apnėją.

  ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *