KAIP ĮRENGTI NAMUOSE SIMPATIŠKĄ BIBLIOTEKĄ?

Jei namuose gausiai kaupiate knygas, nes esate jų mėgėjas ir tikras bibliofilas, tai jums yra būtinos geros ir talpios lentynos. Knygoms laikyti vien sekcijos gali nepakakti, nes pastaroji talpina tik nedaug leidinių, todėl jos pasirinkimas nebūtų praktiškas.

Ko reikia, kad knygų lentynos pasiteisintų jūsų namuose ir taptų svarbia jų dalimi?

Kad knygų lentynos pasiteisintų jūsų namuose, yra būtina juose vieną patalpą specialiai skirti bibliotekai, kuri tuo pačiu galėtų tarnauti ir kaip darbo kambarys, jei dirbate iš namų su kompiuteriu – esate tekstų kūrėjas, vertėjas iš užsienio kalbų arba dirbate kitokį kūrybinį darbą.  

Tiesa, daug informacijos šiais laikais galima rasti internete, tačiau spausdintinių leidinių skleidžiamam žavesiui nė iš tolo neprilygsta net pačios tobuliausios šiuolaikinės technologijos. Kiekviena knyga yra ne tik patikima jame saugomų dvasinių lobių saugykla, bet ir atskiras taikomosios dekoratyvinės dailės kūrinys. Tad nieko nėra prasmingesnio namuose už pilnas knygų lentynas.

Iš kokių medžiagų yra gaminamos pastatomos knygų lentynos ir kokiam interjere jos tinka?

Pastatomos lentynos knygoms yra gaminamos iš medžio, metalo ir plastiko. Medinės lentynos tinka namams, kuriuose palaikomas klasikinio tipo interjeras. Jos kambariui suteikia elegantiško jaukumo ir vidinės šilumos. Metalinių lentynų namams geriau nesirinkti, nors jos yra labai stiprios.

Tokias lentynas labai sunku priderinti prie naminės atmosferos. Jas geriau įsigyti biurams ar gamybine veiklą užsiimančioms įmonėms. Plastikinės lentynos yra lengvesnės, bet tiek pat tvirtos, kaip ir medinės ar metalinės lentynos. Jos tinka tuose namuose, kuriuose palaikomas modernus, šių laikų madų besilaikantis interjeras.

Kokia tvarka išdėstyti knygas namų bibliotekos lentynose?

Kai namų bibliotekai skirtame kambaryje pastatote knygoms skirtas lentynas, tada belieka apsispręsti, kokia tvarka jas sudėlioti. Jas galima išdėstyti abėcėlės tvarka pagal autorių pavardes, pagal žanrą arba pagal atskiras temas. Ne paskutinėje vietoje galimi ir vizualiniai sprendimai.

Atsiranda žmonių, kuriems knygas paprasčiausiai patinka sudėti pagal jų nugarėlių spalvą. Žodžiu, kiekvienas gali elgtis pagal savo estetinį skonį, svarbu, kad knygos lentynose atrodytų tvarkingai ir negadintų bendro vaizdo. Jei nusprendėte namuose įrengti biblioteką, lentynų jai ieškokite internetinėje parduotuvėje: https://renginiopartneris.lt/lt/zymos/pastatomos-lentynos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *