Maisto papildai šunims: kodėl svarbu juos naudoti?

Šunų mityba yra geros sveikatos pagrindas. Maisto papildai šunims padeda praturtinti augintinio mitybos racioną. Nemažai augintinių turi naudoti įvairius maisto papildus. Paprastai maisto papildai šunims skiriami pagal jų amžių, veislę ir specialius poreikius. Kokie maisto papildai naudingi šunims?

Širdies ir kraujagyslių sveikatai

Omega-3 riebalai, randami žuvies aliejuje arba linų sėmenų aliejuje, gali būti naudingi šunų odai ir plaukams. Šie riebalai padeda sumažinti niežėjimą, sausumą ir alergines reakcijas. Be to, jie turi priešuždegiminių savybių ir padeda sumažinti sąnarių uždegimą. Maisto papildai šunims, kurie turi Omega-3 riebalų yra itin naudingi augintinio sveikatai.

Imunitetui stiprinti

Maisto papildai šunims, turintys įvairių vitaminų ir mineralų, gali būti naudingi šunims, kuriems trūksta tam tikrų maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, vitaminas C gali padėti stiprinti šunų imuninę sistemą, o vitaminas D3 padeda įsisavinti kalcį ir stiprina kaulus. Tokie maisto papildai šunims yra labai vertingi. Vitaminai C ir E yra naudingi šunims kaip imuninės sistemos stiprinimo papildai. Jie padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos ir padidina atsparumą ligoms.

Papildai nuo plaukų slinkimo

Kai kuriems šunims būdingas intensyvus plaukų slinkimas, ypač pavasarį ir rudenį. Plaukų slinkimą slopinantys maisto papildai šunims gali pagerinti augintinio odos būklę ir sumažinti plaukų slinkimą. Pavyzdžiui, biotinas yra naudingas vitaminas, kuris padeda palaikyti sveiką plaukų augimą.

Sąnarių funkcijai gerinti

Vyresniems augintiniams gali prireikti specialių maisto papildų. Gliukozaminas ir chondroitinas gali padėti išlaikyti sąnarių lankstumą. Maisto papildai šunims, kuriuose yra antioksidantų, tokių kaip vitaminas E ir C, padeda apsaugoti organizmą nuo senėjimo procesų.

Sveikai odai ir blizgančiam kailiui

Be Omega-3 riebalų, šunims reikia ir Omega-6 riebalų, kurie taip pat yra naudingi odai ir plaukams. Maisto papildai šunims su šiais vitaminais padeda palaikyti odos barjerą ir apsaugo nuo sausumo bei niežėjimo. Riebiųjų žuvų aliejus arba saulėgrąžų aliejus yra šaltiniai, kuriuose randami Omega-6 riebalai.

Protinei veiklai

Mokymosi ir dresūros procese papildai šunims gali būti neįkainojami. Jie gali padėti šuniui koncentruotis ir greičiau išmokti komandas. Pavyzdžiui, L-karnitinas yra amino rūgštis, kuri gali padėti pagerinti šuns smegenų funkciją ir atmintį.

Papildai nuo alergijos

Kai šuniui pasireiškia maisto alergija arba jautrumas tam tikriems ingredientams, specialūs maisto papildai gali padėti sumažinti simptomus. Pavyzdžiui, papildas, turintis omega-3 riebalus ir probiotikus, gali padėti šunims, kuriems būdingos odos bėrimo ar skrandžio problemos dėl alergijos. Maisto papildai šunims padeda nuslopinti alergines reakcijas.

Maisto papildai šunims praturtina augintinių mityba. Svarbu prisiminti, kad prieš pradedant naudoti maisto papildus, visada reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru. Veterinaras gali nustatyti, kokius papildus maisto papildus šunims reikia naudoti. Maisto papildai šunims yra raktas į augintinio sveikatą ir gerovę.

 

  ()

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *